Pasaulyje

2016.09.27 13:32

Išteisinti dėl pagalbos 2015-ųjų atakų Kopenhagoje vykdytojui teisti danai

BNS 2016.09.27 13:32

Danijos teismas antradienį išteisino keturis šalies piliečius, kaltintus pagalba ekstremistui, 2015 metais nužudžiusiam vieną kino kūrėją ir žydą apsaugininką.

Šiems keturiems vyrams buvo pateikti kaltinimai „teroristiniais nusikaltimais“, susiję su įtariama pagalba Danijoje gimusiam palestiniečių kilmės Omarui El Husseinui prieš jo antrąjį išpuolį, kuris buvo įvykdytas prie sinagogos.

Jų veiksmai „nebuvo tokio pobūdžio, kad... galėtų nulemti teistumą už bendrininkavimą“, sakoma teismo sprendime.

Keturi atsakovai – 27 metų Bhostanas Hosseinas, 21 metų Libanas Elmi, 23 metų Ibrahimas Abbasas ir 32 metų Mahmoudas Rabea – nusišypsojo vienas kitam ir savo advokatams, kai buvo perskaitytas teismo sprendimas.

Tačiau B. Hosseinas ir L .Elmi buvo nuteisti dėl lengvesnio kaltinimo – kad jie išmetė šaunamąjį ginklą. Bausmės jiems bus paskirtos vėliau.

2015 metų vasario 14 dieną O. El Husseinas pradėjo šaudyti iš automatinio ginklo prie kultūros centro, kuriame tuo metu vyko žodžio laisvei skirtas renginys.

Per epizodą, kuris, kaip manoma, buvo bandymas sustabdyti užpuoliką prie centro, žuvo 55 metų kino kūrėjas Finnas Norgaardas ir buvo sužeisti trys policininkai.

Vėliau tą patį vakarą O. El Husseinas, kurį, kaip atrodo, įkvėpė išpuoliai prieš prancūzų satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“, nuvyko prie pagrindinės miesto sinagogos, kur nušovė 37 metų apsaugininką žydą Daną Uzaną.

22 metų O. El Husseiną, kuris dar penkis žmones sužeidė, galiausiai nukovė policija.