Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.27 11:53

Dresdene prie mečetės ir kongresų centro driokstelėjo sprogimai

BNS 2016.09.27 11:53

Vokietijos rytiniame Dresdeno mieste du sprogimai driokstelėjo prie vienos mečetės ir tarptautinio kongresų centro, bet žmonės per šiuos išpuolius nenukentėjo, antradienį pranešė policija.

Dresdeno policija nurodė, kad per sprogimus pirmadienio vakarą žmonės nenukentėjo.

Šis miestas yra tapęs kraštutinių dešiniųjų protestų prieš didžiulę migrantų bangą, užplūdusią Vokietiją, židiniu.

„Nors neturime laiško apie prisiimamą kaltę, turime manyti, kad (šie išpuoliai įvykdyti) ksenofobiniu pagrindu“, – sakė policijos vadovas Horstas Kretschmaras.

Pareigūnai pranešė radę prie kongresų rūmų savadarbės bombos liekanų. Po šio incidento policija sugriežtino visų Dresdeno mečečių apsaugą.

Savadarbės bombos sprogo apie 22 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku. Vienas sprogimas apgadino mečetės duris, o incidento metu musulmonų maldos namuose buvo imamas su šeima. Taip pat iš dalies buvo evakuotas viešbutis Dresdeno tarptautiniame kongresų centre.

Dresdene, esančiame buvusioje komunistinėje rytinėje Vokietijos dalyje, susikūrė gatvės judėjimas „Europiečiai patriotai prieš Vakarų islamizaciją“ (PEGIDA).

Šio judėjimo nariai aršiai protestuoja prieš į šalį plūstančius pabėgėlius ir migrantus. Praėjusiais metais į stambiausią Europos ekonomiką atvyko apie 1 mln. prieglobsčio prašytojų.

Ateinantį pirmadienį Dresdene vyks Vokietijos nacionalinio suvienijimo 26-ųjų metinių iškilmės. Jose dalyvaus kanclerė Angela Merkel ir prezidentas Joachimas Gauckas.

Praėjusią savaitę vyriausybės metiniame pranešime apie padarytą pažangą po suvienijimo, buvo įspėta, kad auganti ksenofobija ir dešiniojo sparno ekstremizmas kelia grėsmę taikai rytų Vokietijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi