Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.27 20:45

Ministras: Britanija priešinsis bet kokiai idėjai kurti bendrą ES kariuomenę

BNS 2016.09.27 20:45

Didžioji Britanija priešinsis bet kokiems Europos Sąjungos planams didinti karinį bendradarbiavimą, jeigu jis nebūtų suderinamas su NATO veiklą – net jeigu Jungtinė Karalystė yra apsisprendusi pasitraukti iš Bendrijos, antradienį pareiškė gynybos sekretorius Michaelas Fallonas. Tuo tarpu NATO vadas teigia, kad tarp ES planų stiprinti gynybą ir NATO „nėra jokio prieštaravimo“.

„Toliau priešinsimės bet kokiai ES armijos arba ES armijos vadavietės idėjai, kuri tiesiog kenktų NATO“, – M. Fallonas sakė per susitikimą Bratislavoje su kitų 27 bloko šalių gynybos ministrais.

Anksčiau šį mėnesį Slovakijos sostinėje susirinkę ES lyderiai susitarė, kad Bendrija stiprins bendras karines pastangas.

Paklaustas, ar Britanija galėtų sustabdyti savo planus, kol dar yra Europos Sąjungos nare, M. Fallonas sakė: „ Čia nėra daugumos, palaikančios (planus sukurti) ES kariuomenę.“

„Yra daug kitų šalių, kurios, kaip ir mes, laikosi nuomonės, kad tai suvaržys individualų kiekvienos šalies suverenumą“, – pridūrė jis.

„Sutinkame, kad Europai reikia daryti daugiau: ji susiduria su terorizmu, migracija, tačiau kopijuojant ar kenkiant NATO nieko gero neišeis“, – sakė jis.

Europos Sąjungos lyderiai be Britanijos atstovų susitiko Bratislavoje rugsėjo 16 dieną, kad aptartų Bendrijos likimą po birželio 23-osios britų sprendimo palikti ES.

Jie sutarė per šešis mėnesius sukurti naują ES „viziją“ su išplėstu gynybiniu bendradarbiavimu, kuriam nuolat priešindavosi Britanija.

M. Fallonas savo ruožtu pabrėžė, kad Britanija ir toliau prisidės prie Europos gynybos, būdama NATO narė.

„Paliekame Europos Sąjungą, tačiau liekame įsipareigoję Europos saugumui – taigi kitais metais atsiųsime daugiau karių į Estiją arba Lenkiją“, – sakė jis.

NATO vadas: tarp ES planų stiprinti gynybą ir NATO „nėra jokio prieštaravimo“ 

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad nėra jokio prieštaravimo tarp Europos Sąjungos planų stiprinti bendradarbiavimą gynybos srityje, kai Bendriją paliks Didžioji Britanija, ir paties transatlantinio aljanso veiklos.

„Nėra jokio prieštaravimo tarp stiprios Europos gynybos ir stiprios NATO – iš tikrųjų jos sustiprina viena kitą. Svarbu, kad išvengtume dubliavimosi, kad viskas būtų suderinama“, – J. Stoltenbergas sakė per ES gynybos ministrų susitikimą Bratislavoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi