Pasaulyje

2021.09.11 17:42

Lenkijos medikai surengė akciją dėl geresnių darbo sąlygų, didesnių atlyginimų

BNS2021.09.11 17:42

 Gydytojai, slaugytojai ir kiti sveikatos sistemos darbuotojai šeštadienį žygiavo Varšuvos centre, reikalaudami didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų, kurias dar labiau apsunkino koronaviruso pandemija.

Prieš pandemiją Lenkijos sveikatos sistemai stigo lėšų, o maži atlyginimai paskatino daugelį medikų ieškoti darbo kitose Europos Sąjungos šalyse.

Protestuotojai, tarp kurių buvo ir akušeriai, terapeutai, laboratorijų darbuotojai, eidami mušė būgnus ir pūtė dūdas. Savo kalbose ir plakatuose jie akcentavo, kad darbas ilgomis valandomis kelia pavojų pacientams bei prisideda prie ankstyvos medikų mirties.

Slaugytojai dėvėjo baltas kepurėles, nešėsi plakatus, kuriuose buvo užrašai „Pailsėję medikai = saugūs pacientai!“, „Vienas slaugytojas 30-čiai pacientų! Kuriam pirmiausia padėti?“.

Organizatoriai renginio metu paskelbė ir tylos minutę, kuria pagerbė nuo koronaviruso mirusius sveikatos sektoriaus darbuotojus.

Sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis teigia esantis pasiruošęs diskusijoms su protestuojančiaisiais, tačiau šalis nėra pasirengusi įgyvendinti visus jų reikalavimus.

Profsąjungų susitikimai su ministru penktadienį nutrūko. Jis apkaltino akcijos organizatorius „teatro kūrimu“ šalies gatvėse, siekiant „socialinių aplodismentų“.

Protestas prasidėjo Varšuvos centre, minia praėjo pro parlamentą ir patraukė link premjero biuro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt