Pasaulyje

2021.09.11 15:06

Rusijoje toliau liepsnoja miškai

ELTA2021.09.11 15:06

Per didžiausius istorijoje miškų ir krūmynų gaisrus Rusijoje jau išdegė pusės Vokietijos dydžio teritorija. Aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ duomenimis, praėjusiais mėnesiais visoje šalyje pelenais virto daugiau kaip 17,6 mln. hektarų miškų ir stepių. Tai naujas „antirekordas“ – 2012 metais liepsnos pasiglemžė 16 mln. hektarų plotą. 250 000 hektarai liepsnoja toliau.

„Greenpeace“ remiasi viešai prieinamais palydovų duomenimis. Tiesa, pastaruoju metu organizacija skundėsi, kad Miškų apsaugos agentūros duomenų nebegauna. „Todėl situaciją sunku įvertinti“, - sakė Grigorijus Kuksinas iš „Greenpeace“ Maskvoje. Pasak aktyvisto, gaisrų pabaigos nematyti. Šiuo metu gaisrai dažnesni laukuose ir stepėse šalies pietuose. Miškuose gaisrų sumažėjo, be kita ko, todėl, kad kai kur iškrito pirmasis sniegas.

Vasaros mėnesiais Rusijoje vis kyla miškų ir krūmynų gaisrų, be kita ko, pasaulio klimatui svarbioje taigoje. Neseniai prezidentas Vladimiras Putinas gaisrų mastą pavadino beprecedenčiu. Blogiausia padėtis yra Jakutijoje Rytų Sibire.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt