Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.26 09:29

D. Trumpas: jei tapčiau prezidentu, pripažinčiau Jeruzalę kaip Izraelio sostinę

ELTA 2016.09.26 09:29

Respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas sekmadienį Izraelio ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu sakė, kad, jei bus išrinktas prezidentu, Jungtinės Valstijos pripažins Jeruzalę kaip Izraelio sostinę, o tai būtų dramatiškas pokytis JAV politikoje, rašo agentūra „Reuters“.

Susitikimas truko valandą Niujorke esančiame pastate „Trump Tower“. Žymus verslininkas D. Trumpas Izraelio premjerui pareiškė, kad jam valdant JAV „pripažintų Jeruzalę kaip nedalomą Izraelio sostinę“.

Izraelis vadina Jeruzalę savo sostine, tačiau miesto statusas ginčytinas ir yra šalių, kurios to nepripažįsta. 

Susitikime D. Trumpas ir B. Netanyahu sutarė, kad taika Artimuosiuose Rytuose galėtų būti pasiekta tik tuo atveju, jei palestiniečiai išsižadėtų neapykantos ir smurto bei pripažintų Izraelį kaip žydų valstybę. Politikai taip pat aptarė kovą su „Islamo valstybe“ (IS), JAV karinę paramą Izraeliui ir Irano branduolinį susitarimą.

Sekmadienį B. Netanyahu susitiko ir su Demokratų partijos kandidate Hillary Clinton. Ji ir D. Trumpas lapkričio 8-ąją susirungs JAV prezidento rinkimuose. Buvusi JAV valstybės sekretorė H. Clinton pabrėžė savo įsipareigojimą JAV ir Izraelio santykiams ir savo planus perkelti santykius į naują lygį. 

Politikė taip pat pasižadėjo rasti sprendimą Izraelio ir Palestinos konflikte, kuris suteiktų Izraeliui garantijas, kad ji yra saugi ir demokratinė žydų valstybė su pripažintomis sienomis bei suteiktų palestiniečiams nepriklausomybę, suverenumą ir orumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi