Pasaulyje

2016.09.26 09:57

JT Saugumo Taryboje Rusija ir Vakarų šalys kaltino vienos kitas

ELTA 2016.09.26 09:57

Po įnirtingų oro antskrydžių prieš Sirijos Alepo miestą Rusija ir Vakarų šalys Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje sekmadienį kaltino viena kitą smurto eskalacija, praneša agentūra „Reuters“.

Skubiai sušauktame posėdyje JAV griežtai kritikavo Rusiją. Maskva Alepe „vykdo ne antiteroristinę kovą, o barbariškumą“, sekmadienį pareiškė JAV ambasadorė JT Samantha Power.

Britų užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas kaltino Rusiją vilkinant karą. Anot jo, gali būti, kad Maskvai tenka kaltė dėl karo nusikaltimų. 

Rusijos ambasadorius JT Vitalijus Čiurkinas kaltinimus atmetė. Anot jo, dėl įvairių sukilėlių grupuočių pilietinio karo pabaiga šiuo metu yra „beveik neįmanomas uždavinys“.

Savaitgalį visu pajėgumu vyko mūšiai dėl Alepo. Remiami savo aviacijos ir Rusijos naikintuvų, Sirijos sausumos daliniai pradžioje užėmė palestiniečių gyvenvietę Handaratą miesto šiaurėje. Tačiau naktį į sekmadienį sukilėliai vėl išvijo karius iš strategiškai svarbios vietovės.

Šią ir kitas sukilėlių rankose esančias teritorijas sekmadienį intensyviai bombardavo lėktuvai. Gelbėtojai ir opozicinės grupuotės kalbėjo apie daugiau kaip 100 žuvusiųjų praėjusiomis dienomis.

Sirijos pilietinis karas vyksta jau pusšeštų metų. Per jį žuvo šimtai tūkstančių žmonių, 11 mln. tapo pabėgėliais.