Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.26 09:25

JT Saugumo Taryba svarstys padėtį Sirijoje

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba sekmadienį renkasi svarstyti padėties Sirijos Alepo mieste, kur kelias pastarąsias dienas sukilėlių kontroliuojamus rajonus atakuoja Damasko režimo pajėgos.  

Skubus posėdis rengiamas Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Jungtinių Valstijų prašymu.

Pranešama, kad per antskrydžius šeštadienį žuvo mažiausiai 45 civiliai.

Ketvirtadienio vakarą Damaskas paskelbė apie operaciją, kuria siekia atkovoti viso miesto kontrolę. 

Jungtinių Tautų vadovas Ban Ki-moonas pareiškė esantis pasibaisėjęs atsinaujinusių mūšių mastu ir perspėjo, kad padegamųjų ir stambaus kalibro aviacinių bombų naudojimas prieš civilius gali būti vertinamas kaip karo nusikaltimas. 

Šią savaitę taip pat buvo susprogdintas humanitarinis konvojus, kuris vežė būtiniausias atsargas Alepe įkalintiems civiliams gyventojams. Vakarai dėl išpuolio prieš humanitarinį konvojų kaltina Rusiją. Naujasis Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas V. Putino režimą palygino su ginklu.

„Putino režimas ne tik naudojasi al-Assadu kaip revolveriu, tačiau kartais ir pats iššauna. Rusai patys dalyvauja šiame konflikte. Jie kalti dėl karo tąsos ir dėl to, kad karą padarė šlykštesnį. Manau, kad dėl Alepo bombardavimo reikia patikslinti, ar specialiai yra taikomasi į civilių gyvenamąsias teritorijas, nes jeigu taip – tada tai karo nusikaltimas“, – JT vadovui pritarė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius.

Tuo metu Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power sako, kad Rusija Sirijoje remia barbarizmą.

Mūšiai Alepe atsinaujino pirmadienį, kai baigėsi savaitę trukusios Jungtinių Valstijų ir Rusijos suderėtos paliaubos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi