Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.24 09:53

Britanijos leiboristai renka naują lyderį

Didžiosios Britanijos opozicinė Leiboristų partija renka naują lyderį. Šios pasilikimą Europos Sąjungoje palaikiusios partijos nariai po referendumo pareiškė nepasitikėjimą savo vadovu. Tačiau jam atsisakius atsistatydinti nuspręsta rengti naujus rinkimus.

Paskutiniuose debatuose perrinkimo siekiantis Jeremy Corbynas akcentavo Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo svarbą, tačiau teigė gerbsiantis piliečių referendume išsakytą valią.

Tuo metu jo priešininkas Owenas Smithas žadėjo, jog išrinktas partijos vadovu stengsis užkirsti kelią 50-to straipsnio, kuriuo oficialiai pradedamas šalies išstojimas, aktyvavimui.  O. Smithas taip pat teigė reikalausiantis leiboristų partijai suteikti balsą vadinamosiose „Brexito” derybose.

Skaičiuojama, kad už pasilikimą ES balsavo du trečdaliai partijos pasekėjų. O. Smithas neatmeta ir antro referendumo galimybės, tuo metu tokios idėjos nepalaiko J. Corbynas.

Nesutarimai partijoje paaštrėjo, kai didelė dalis šešėlinės vyriausybės narių paliko savo postus ir pareikalavo J. Corbyną atsistatydinti, teigdami, kad jis nesugebėjo sutelkti partijos balsuoti už pasilikimą Bendrijoje.

Nesantaiką partijoje aštrina ir J. Corbyno pasekėjų siūlymai nubausti maištą sukėlusius partijos parlamentarus. Tokios idėjos nepalaiko pats J. Corbynas, kuris, kaip ir jo oponentas O. Smithas, teigia, kad partijai kaip niekad reikia vienybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi