Pasaulyje

2016.09.24 15:43

JAV prekybos centre – išpuolis, yra aukų

BNS, DELFI.lt, LRT.lt 2016.09.24 15:43

JAV esančiame Berlingtono prekybos centre penktadienio naktį, naujausiais duomenimis, per išpuolį žuvo penki žmonės, praneša CNN. Žuvo keturios moterys, vėliau pranešta ir apie užgesusią kritiškai sužeisto vyro gyvybę.

Policija šiuo metu ieško mažiausiai vieno šaulio. Skelbiama ir įtariamojo nuotrauka.

Vašingtono valstijos policijos atstovas seržantas Markas Francis patikslintą skaičių pateikė vėlai penktadienį.

Pareigūnai iš pradžių buvo paskelbę, kad aukų buvo trys, vėliau šį skaičių sumažino iki trijų, o dabar vėl padidino. Pasak M. Francis, tai buvo padaryta, kai pareigūnams tęsiant paieškas dideliame prekybos centre „Cascade Mall“ Berlingtono mieste.

„Ispanakalbis vyras“

Atstovas pridūrė, kad „vienintelis šaulys“ tebėra laisvėje. Pasak jo, aukos buvo nušautos parduotuvės „Macy`s“ kosmetikos skyriuje.

M. Francis apibūdino užpuoliką kaip „ispanakalbį vyrą, vilkintį pilkus drabužius“.

Pareigūnai paskelbė vieną apsaugos kameros vaizdo įrašo kadrą, kuriame matomas iš pažiūros jaunas įtariamasis, veikiausiai laikantis šautuvą. Vėliau buvo paskelbta ta pati, bet apkarpyta nuotraukos – joje matoma tik įtariamojo galva ir liemuo.

Išpuolio motyvai kol kas nežinomi.

Policija apie 18 val. 58 min. vietos (3 val. 58 min. Lietuvos) laiku gavo pranešimų, kad šaudoma prekybos centre, esančiame maždaug už 110 km į šiaurę nuo Seatlo, televizijai CNN sakė policijos pareigūnas Rickas Johnsonas.

„Kol kas negalime kelti jokių prielaidų. Dar reikės apklausti liudininkus ir susidaryti aiškų vaizdą, kokių veiksmų reikia imtis. Tik, aišku, prašome žmonių laikytis atokiai nuo tos vietos. Likite viduje ir, žinoma, praneškite, jeigu pamatysite ką įtartina“, – pabrėžė jis.

Įtariamasis paskutinį kartą buvo pastebėtas einantis iš prekybos centro automagistralės „Interstate 5“ link, prieš atvykstant policijai, nurodė M. Francis.

„Aktyviai ieškome įtariamojo, tikriname versijas ir panašiai“, – nurodė M. Francis

Prekybos centras buvo evakuotas, o į įvykio vietą atvykę medikai teikė pagalbą sužeistiesiems. Tuo tarpu daug teisėsaugos pareigūnų ir kinologai su šunimis ieškojo įtariamojo.

„Greitoji pagalba atvyko ir pradėjo rūpintis sužeistaisiais prekybos centre, su policijos apsauga ir pirmiausiai patikrinus įvykio vietą“, – M. Francis pranešė per „Twitter“ prieš 20 val. 30 min. vietos (šeštadienį 6 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Pasak M. Francis, žmonės iš prekybos centro autobusais vežami į netoliese esančią bažnyčią.

„Buvo klaiku“

Įvykio liudininkai sakė televizijai „KOMO News“, kad užpuolikas įžengė į „Macy`s“ parduotuvę ir pradėjo šaudyti.

Televizija pridūrė, kad aplinkinės verslo įstaigos irgi buvo evakuotos.

Prekybos centre greta „Macy`s“ įsikūrusio itališko maisto restorano „Johnny Carino`s“ vadovo padėjėja Stephanie Bose teigė, kad apie šaudymą išgirdusi iš darbuotojos draugo, akimirksniu užrakinusi restorano duris.

„Jis ketino eiti į prekybos centrą, ten rėkavo žmonės. Buvo klaiku“, – teigė ji.

Pasak S. Bose, prie durų ji matė policijos pareigūnus su automatiniais ginklais, kurie po 21:30 val. durų nebesaugojo.

Vašingtono gubernatorius Jay Inslee teigė, kad valstiją sukrėtė tragedija.

„Raginame gyventojus laikytis visų nurodymų dėl saugumo ir aplinkkelių. Būkite su draugais ir artimaisiais, kol laukiame daugiau informacijos ir tikimės žinių apie įtariamojo sulaikymą“, – pranešime spaudai teigė J. Inslee.

Pasak tinklalapio, prekybos centras „Cascade“ atidarytas 1990 m., jame veikia daug parduotuvių, tarp jų „J. C. Penney“, „TJ Maxx“ ir „Macy`s“, taip pat restoranų ir kino teatras.

Rugsėjo 17 d. prekybos centre „Crossroads Center“ Minesotos valstijoje 20-metis Dahiras Ahmedas Adanas peiliu subadė 10 žmonių, tuomet į jį mirtiną šūvį paleido ne tarnybos metu ten buvęs policijos pareigūnas.