Pasaulyje

2016.09.23 08:46

Maskvoje per gaisrą sudegė 8 ugniagesiai

BNS2016.09.23 08:46

Maskvos rytiniame rajone aštuoni ugniagesiai žuvo gesindami ketvirtadienio vakarą įsiplieskusį didžiulį gaisru viename sandėlyje, o jų kūnai buvo rasti numalšinus liepsnas penktadienio rytą, pranešė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovai.

„Vietoje, kurioje buvo sutelktos paieškos, ugniagesių gelbėtojų komandos rado aštuonių ugniagesių kūnus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė ministerijos atstovas spaudai.

Anot jo, iki paskutinės akimirkos dar buvo vilčių juos išgelbėti, tačiau dėl intensyvaus gaisro, aukštos temperatūros ir tirštų dūmų ugniagesiai negalėjo išeiti iš pastato.

Žuvusių ugniagesių veiksmų dėka gyvi liko jų kolegos, kurie dirbo šalia, pabrėžė pareigūnai.

„Žuvusieji dirbo ant pastato stogo – įrengė vandens uždangą, kad būtų atvėsinti dujų balionai ir kompresoriai, kurie galėjo sprogti bet kurią akimirką“, – sakė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovas.

Jis pažymėjo, kad šie ugniagesiai anksčiau pirmieji atvyko į įvykio vietą, ją apžiūrėjo ir evakavo iš pastato per 100 sandėlio darbuotojų.

Ministerijos atstovas pranešė, kad paieškos operacija pradėta, kai 6 val. 11 min. vietos (ir Lietuvos) laiku buvo užgesinta atvira ugnis.

Gaisras buvo paskelbtas visiškai užgesintu 7 val. 44 minutės.

Ugnis įsiplieskė Maskvos rytiniame rajone esančiame sandėlyje, kuriame esą laikomi plastiko gaminiai. Liepsnų apimtas plotas apėmė 1 500 kvadratinių metrų.

Gaisras pareikalavo mažiausiai aštuonių gelbėtojų gyvybių, dėl to pradėta baudžiamoji byla, pranešė Tyrimų komiteto Maskvos skyriaus atstovė Julija Ivanova.

„Pirminiais duomenimis, buvo prarastas ryšys su aštuoniais ugniagesiais. Susidariusios aplinkybės greičiausiai liudija apie jų žūtį“, – nurodė J.Ivanova.

„Tiriamos kelios gaisro versijos, tarp jų – buitinė, techninė ir kitos“, – sakė Tyrimų komiteto skyriaus atstovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt