Pasaulyje

2016.09.22 22:38

Sulaikyti ir apklausti du Belgijos policininkus, gabenę 13 migrantų

ELTA 2016.09.22 22:38

Prancūzijos policininkai apklausė du Belgijos policininkus, kurie buvo pagauti su 13 nelegalių migrantų savo automobilyje, rašo BBC.

Incidentas sukėlė diplomatinį ginčą, o Paryžiaus vidaus reikalų ministras iškvietė Belgijos ambasadorių. Tarp jų buvo „atviras ir aiškus“ pokalbis, o Prancūzijos ministras išreiškė susirūpinimą dėl to, kas įvyko.

Prancūzija stipriai pasmerkė Belgijos pareigūnų veiksmus, kurie neatitinka įprastos darbo praktikos, nustatytos tarp Prancūzijos ir Belgijos.

Įvykiai prasidėjo antradienio vakarą, kai nežymėtu policijos automobiliu važiavę Prancūzijos policininkai sustabdė Belgijos policijos furgoną, gabenusį 13 migrantų. Tarp jų buvo trys mažamečiai.

Belgijos policijos sąjungos prezidentas išreiškė nepasitenkinimą, kad su šalies pareigūnais buvo elgiamasi kaip su nusikaltėliais ir jie laikyti keturias valandas, neleidžiant jiems susisiekti su advokatu.

Belgijos policininkai teigia, kad tik norėjo pavežti migrantus, jog šiems netektų palei kelią eiti pėsčiomis iki sienos.