Pasaulyje

2016.09.22 13:30

Maskva: nuolatinė NATO pajėgų rotacija Rytų Europoje pažeidžia sutartį su Rusija

BNS 2016.09.22 13:30

NATO planai nuolat rotuoti karinius dalinius Rytų Europos šalyse prieštarauja NATO ir Rusijos santykių pagrindų aktui, ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.

„Galima tvirtinti, kad amerikiečių ketinimai užtikrinti nuolatinį rotacinį buvimą Vidurio ir Rytų Europos bei Baltijos šalyse reiškia, kad daliniai keičiasi, o technika (nuolat) paliekama“, – viceministras sakė per Rusijos Federacijos piliečių rūmų susitikimą.

Pasak jo, tokie planai, jeigu jie būtų įgyvendinti, kirstųsi su 1997 metais NATO ir Rusijos santykių pagrindų sutartimi, pagal kurią Aljansas įsipareigojo nevykdyti nuolatinio pajėgų dislokavimo savo rytinėse narėse.

„Manome, kad NATO interpretacija pažeistų Santykių pagrindų akto reikalavimą susilaikyti nuo reikšmingų kovinių pajėgų ir priemonių nuolatinio dislokavimo“, – sakė S. Riabkovas.

Rusija reiškia susirūpinimą ir dėl JAV planų dislokuoti Europoje naujus branduolinius ginklus

Maskva „rimtai susirūpinusi“ dėl JAV planų dislokuoti Europoje mažesnės galios, bet itin tiksliai nutaikomus branduolinius ginklus ir kelia prielaidą, kad jie gali būti panaudoti tankiai apgyventose teritorijose, ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.

„Labai neramina, kad vykdydamos savo branduolinio arsenalo modernizacijos programą JAV planuoja dislokuoti Europoje naujas branduolines aviacines bombas – mažesnės galios, bet tiksliau nutaikomas“, – S. Riabkovas sakė per Rusijos Federacijos piliečių rūmų susitikimą.

„Tai galbūt byloja apie ketinimus jas naudoti prieš karinius taikinius, taip pat tankiai apgyvendintuose rajonuose, vykdant konkrečius karinius scenarijus“, – perspėjo jis.

Viceministras taip pat atmetė pareiškimus, kad Rusija savo kariniuose planuose branduoliniams ginklams teikia didesnę svarbą.

Jungtinėse Valstijose „atvirai iškreipiami Rusijos Federacijos karinės doktrinos teiginiai, susiję su branduolinio ginklo panaudojimu“, teigė S.Riabkovas.

„Europos visuomenei primygtinai formuojama nuomonė, kad Rusija pastaraisiais metais keičia savo požiūrį apie branduolinių ginklų padėtį ir vaidmenį bei vis labiau jais remiasi savo kariniuose planuose, bet tai neatitinka tikrovės“, – sakė S. Riabkovas.