Pasaulyje

2016.09.21 19:48

Prancūzijoje prasidėjo prezidento rinkimų kampanija

Prancūzijoje prasidėjo prezidento rinkimų kampanijos varžybos. Dešiniųjų stovykla patvirtino septynis kandidatus, kurie lapkritį rungiasi dėl teisės tapti partijos kandidatu prezidento rinkimuose. Dėmesys jiems didelis, nes dešiniųjų kandidatai laikomi gegužę vyksiančių rinkimų favoritais.

Prezidento posto vėl siekia buvęs Eliziejaus rūmų šeimininkas Nicolas Sarkozy, kuris imigrantams  aiškiai pasakė – norite būti mūsų piliečiai – kalbėkite prancūziškai ir gyvenkite kaip prancūzai.

„N. Sarkozy pozicija aiški nuo pat karjeros pradžios – jo kalbos apie tautos garbę ir tapatumą tokios, kokios turi būti dešiniojo politiko. Taip pat apie imigrantus, nes kitaip iniciatyvą perims Marine Le Pen ir jos „Nacionalinis frontas“, – pasakoja politologas Bruno Cautresas.

Rimčiausias N. Sarkozy varžovas – buvęs premjeras Alainas Juppe, politikos senbuvis, užėmęs įvairius postus – ne tik premjero, bet ir gynybos, užsienio reikalų ministro, Bordo mero, laikomas nuosaikiu, išmintingu.

„Žinau, kad Prancūzija dabar kenčia ir iš dalies – dėl katastrofiško prezidentavimo. Niekada nesiekčiau prezidento posto, jeigu tegalėčiau prancūzams pasakyti – rytoj bus blogiau negu šiandien. Noriu suteikti jiems vilties“, – sako pretendentas į prezidento postą A. Juppe.

Kas taps Respublikonų kandidatu, paaiškės per partijos rinkimus lapkritį. Tarp pretendentų yra ir moteris – Nathalie Kosciusko-Morizet, kurios šaknys – garsioje Kosciuškų giminėje. 

Dabartinis prezidentas, socialistas Francois Hollande`as kol kas nepaskelbė, ar sieks būti perrinktas. Bet analitikai spėja – respublikonų kandidatui gali tekti rungtis su 

„Nacionalinio fronto“ lydere M. Le Pen.