Pasaulyje

2016.09.21 19:44

Rusija pranešė apie pastebėtą JAV koalicijos droną prieš pagalbos vilkstinės ataką

BNS 2016.09.21 19:44

Rusija trečiadienį pareiškė, kad „Predator“ tipo dronas, atskridęs iš JAV vadovaujamos koalicijos bazės, buvo pastebėtas virš to rajono, kuriame netrukus buvo sunaikinta pagalbos vilkstinė Sirijoje.

„Rugsėjo 19-ąją kaip tik tame rajone, ore, 3600 metrų aukštyje, judėdamas maždaugt 200 km/val. greičiu, buvo tarptautinės koalicijos smogiamasis bepilotis, pakilęs iš Indžirliko aviacijos bazės Turkijoje“, – pareiškė trečiadienį per spaudos konferenciją Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

Pasak jo, minėtas aparatas Oram al Kubros kaimo rajoną pasiekė likus kelioms minutėms iki humanitarinės vilkstinės gaisro, „ir nuskrido po maždaug 30 minučių“.

I. Konašenkovas vėl tvirtino, kad „rusų lėktuvai nei planavo smogti, nei smūgiavo Oram al Kubros rajone“, kur nukentėjo humanitarinė vilkstinė.

Jungtinės Valstijos laiko Rusiją atsakinga už aviacijos smūgį, kurio taikiniu tapo humanitarinės pagalbos krovinį Sirijoje gabenusi sunkvežimių kolona, antradienį pranešė Baltųjų rūmų atstovas Benas Rhodesas, bet Maskva piktai atmetė šiuos kaltinimus.

„Gali būti tik du atsakingi subjektai – arba Sirijos režimas, arba Rusijos vyriausybė, – sakė atstovas. – Bet kuriuo atveju laikome Rusijos vyriausybę atsakinga už aviacijos smūgius šioje erdvėje“.