Pasaulyje

2016.09.21 12:43

A. Rahami pateikti kaltinimai dėl Niujorke ir Naujajame Džersyje padėtų bombų

ELTA 2016.09.21 12:43

Dėl Niujorke ir Naujajame Džersyje padėtų bombų JAV pateikė kaltinimus Ahmadui Khanui Rahami, praneša BBC.

Šeštadienį Niujorko Čelsio rajone sprogus bombai buvo sužeistas 31 žmogus.

A. K. Rahami Naujojo Džersio valstijoje jau kiek anksčiau buvo pateikti kaltinimai dėl pasikėsinimo į policijos pareigūnų gyvybes. Į jas įtariamasis pasikėsino suėmimo metu.

Tarp naujai pateiktų federalinių kaltinimų yra kaltinimai masinio naikinimo ginklo naudojimu, sprogdinimu, nuosavybės sunaikinimu ir destruktyvaus prietaiso naudojimu.

Paaiškėjo ir galima A. J. Rahami motyvacija. Oficialiame kaltinime rašoma, kad savo dienoraštyje jis rašė norėjęs mirti kaip kankinys. Be to, jis kritikavo JAV vyriausybę dėl karo veiksmų užsienio šalyse ir teigiamai atsiliepė apie Osamą bin Ladeną bei kelis kitus su terorizmu siejamus asmenis.

28-erių metų vyras kaltinamas padėjęs dvi bombas Niujorko Čelsio rajone, iš kurių viena nesprogo, ir susprogdinęs bombą viename Naujojo Džersio valstijos pajūrio miestelyje. Jam taip pat pateikti kaltinimai dėl Naujojo Džersio valstijos Elizabeto mieste šiukšlių dėžėje rastos pilnos sprogmenų kuprinės.

Pranešama, kad išpuoliams A. K. Rahami ruošėsi kelis mėnesius. Bombų gaminimo įrangą jis nusipirko elektroninės prekybos svetainėje „eBay“.