Pasaulyje

2016.09.20 18:01

Sirija: JT nutraukė humanitarinės pagalbos tiekimą

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.20 18:01

Jungtinės Tautos (JT) nutraukė humanitarinės pagalbos tiekimą Sirijoje – sustabdyti visi humanitarinę pagalbą gabenantys sunkvežimiai, kai netoli Alepo miesto pirmadienį pagalbos konvojus tapo oro antskrydžio taikiniu, praneša agentūra BBC.

JT atstovas sakė, kad konvojui suteiktas reikiamas leidimas, o konfliktuojančios pusės, tarp kurių Rusija ir JAV, informuotos. Sunaikinta 18 iš 31 sunkvežimių, kuriuose buvo gabenami kviečiai, žieminiai drabužiai ir medikamentai. 

Kol kas nežinoma – Sirijos ar Rusijos naikintuvai įvykdė užpuolimą, tačiau Jungtinių Tautų pareigūnai skelbia, jog ataka gali būti prilyginama karo nusikaltimui, jei paaiškės, kad tai buvo padaryta tyčia.

JAV išreiškė pasipiktinimą dėl šios atakos, įvykdytos netoli Urm al Kubros miesto, praėjus kelioms valandoms po to, kai Sirijos kariuomenė paskelbė apie žlugusias JAV ir Rusijai tarpininkaujant sudarytas paliaubos. 

JAV teigė įvertinsiančios bendradarbiavimo su Rusija (Sirijos vyriausybės sąjungininke) ateities perspektyvas. 

Humanitarinės pagalbos tiekimas į apsiaustas Sirijos teritorijas buvo pagrindinė praėjusią savaitę paskelbtų paliaubų dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.