Pasaulyje

2016.09.20 13:51

Prancūzija: sulaikyti dar aštuoni su išpuoliu Nicoje susiję asmenys

ELTA2016.09.20 13:51

Prancūzijos valdžia suėmė dar aštuonis asmenis, kurie, kaip įtariama, yra susiję su liepos 14-osios dienos išpuoliu Nicoje. Tai antradienį pranešė Paryžiaus prokuratūra, skelbia AP.

Prokuratūra teigė, kad pirmadienį sulaikyti įtariamieji buvo Prancūzijos ir Tuniso piliečiai, turėję sąsajų su Nicos išpuolio vykdytoju, Mohamedu Lahouaiej Bouhleliu. Jis sunkvežimiu įvažiavo į Nicos Anglų promenadoje susirinkusią minią, stebėjusią Bastilijos paėmimo dienai skirtą fejerverkų šou. Visi įtariamieji buvo sulaikyti Pajūrio Alpių regione, kuriam priklauso ir Nica.

Šioje byloje išankstiniai kaltinimai terorizmu jau pateikti mažiausiai penkiems asmenims. Jie kaltinami padėję M. L. Bouhleliui įsigyti pistoletą ir teikę kitokią pagalbą. Kol kas nėra aišku, kuo konkrečiai įtariami vyrai, sulaikyti šią savaitę.

Atsakomybę už išpuolį Nicoje prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS). Prancūzijos valdžios organai teigia, kad iš Tuniso kilusį ir Prancūzijoje gyvenusį M. L. Bouhlelį įkvėpė šios ekstremistinės grupuotės propaganda, bet įrodymų, kad išpuolį surengė būtent IS, rasta nebuvo. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt