Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.20 13:09

JAV ir Kinija didins bendradarbiavimą dėl Šiaurės Korėjos

ELTA 2016.09.20 13:09

JAV prezidentas Barackas Obama ir Kinijos ministras pirmininkas Li Keqiang pirmadienį susitarė didinti bendradarbiavimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje ir teisėsaugos srities kanaluose, kai Šiaurės Korėja atliko penktąjį branduolinį bandymą, pranešė Baltieji rūmai, rašo naujienų agentūra „Reuters“. 

Kinija ir Jungtinės Valstijos taip pat nusitaikė į privačios Kinijos kompanijos filialo „Liaoning Hongxiang Industrial“ finansus, nes, anot B. Obamos administracijos, filialas padeda Šiaurės Korėjos branduolinei programai, tai pirmadienį rašė „The Wall Street Journal“. 

JT diplomatai teigia, kad abi šalys jau pradėjo diskusijas dėl galimos JT sankcijų rezoliucijos, kuri būtų atsakas į anksčiau šį mėnesį Šiaurės Korėjos atliktą branduolinį bandymą. Tačiau Pekinas tiesiogiai neatskleidė, ar palaikys griežtesnius veiksmus prieš Šiaurės Korėją. 

„Abu lyderiai pasmerkė rugsėjo 9-ąją įvykdytą Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą ir pasižadėjo stiprinti koordinavimą, siekiant, kad Korėjos pusiasalis virstų nebranduoline zona (...)“, – teigiama Baltųjų rūmų pranešime. 

Kinija yra viena svarbiausių Šiaurės Korėjos diplomatinių rėmėjų ir didžiausia prekybos partnerė. Tačiau šalį supykdė pasikartojantys Pchenjano branduoliniai ir raketų bandymai, todėl Kinija sutiko dėl dar griežtesnių JT sankcijų. Tuo tarpu šalis teigia, kad tokie veiksmai nėra pagrindinis sprendimo būdas ir ragino vėl vesti derybas su Šiaurės Korėja. 

Vašingtonas darė spaudimą Pekinui, kad šis daugiau kontroliuotų Šiaurės Korėją. JAV teigė norinčios vesti derybas su Šiaurės Korėja, jei ši pasižadės atsikratyti branduolinių ginklų. Pchenjanas atsisakė tai padaryti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi