Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.20 12:16

JT: ataka prieš pagalbos koloną Sirijoje gali būti karo nusikaltimas

BNS 2016.09.20 12:16

Jungtinės Tautos pirmadienį išreiškė pasipiktinimą dėl atakos prieš vieną pagalbos koloną Sirijoje ir perspėjo, kad šis bombardavimas prilygsta karo nusikaltimui, jeigu jis buvo tyčinis.

Per šią ataką buvo smogta mažiausiai 18-ai sunkvežimių, važiavusių kolonoje, kurią sudarė iš viso 31 mašina. Per šį incidentą žuvo 12 pagalbos darbuotojų ir vairuotojų, pranešė viena stebėtojų organizacija.

JT ir Sirijos Arabų Raudonojo Pusmėnulio (SARC) kolona važiavo į sunkiai pasiekiamą Orum al Kubros miestą Alepo provincijoje ir vežė humanitarinę pagalbą 78-iems tūkst. žmonių.

„Mūsų pasipiktinimas šia ataka didžiulis, – žurnalistams sakė JT pasiuntinys Sirijai Staffanas de Mistura. – Ta kolona buvo ilgo leidimų ir pasirengimų padėti atskirtiems civiliams gyventojams proceso rezultatas.“

JT pagalbos vadovas Stephenas O'Brienas paragino atlikti tyrimą.

„Leiskite man pasakyti aiškiai: jeigu bus nustatyta, kad per šią beširdišką ataką buvo tyčia taikomasi į humanitarinės pagalbos darbuotojus, tai prilygs karo nusikaltimui“, – pažymėjo jis.

Jungtinės Tautos nepatvirtino aukų skaičiaus, kurį nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“.

Pasak S. O'Brieno, pradiniai pranešimai rodo, kad žuvo ar buvo sužeista „daug žmonių“, tarp jų – SARC savanorių.

Buvo smogta ir vienam SARC sandėliui, be to, buvo padaryta žala vienai klinikai, sakė S.O'Brienas.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault griežtai pasmerkė minimą ataką ir sakė, kad ji akcentuoja „būtinybę nutraukti karo veiksmus Sirijoje“.

JAV išreiškė pasipiktinimą ir pabrėžė, kad tos kolonos kelionės tikslas buvo žinomas Sirijos režimui ir jo sąjungininkei Rusijai.

„Pranešimai dėl vilkstinės, kuri planavo pasiekti maždaug 78 tūkst. žmonių, buvo pateikti visoms konflikto šalims, vilkstinė buvo aiškiai pažymėta kaip humanitarinė“, – sakė S. O'Brienas.

„Negali būti jokio paaiškinimo ar pasiteisinimo, jokios priežasties ar loginio pagrindo ... karui su drąsiais ir nesavanaudiškais humanitarinės (pagalbos) darbuotojais, bandančiais pasiekti savo bendrapiliečius, kuriems beviltiškai reikalinga pagalba“, – pažymėjo jis.

Sirijos kariškiai anksčiau pranešė nutraukiantys paliaubas, paskelbtas tarpininkaujant JAV ir Rusijai. Jie apkaltino sukilėlius įvykdžius daugiau kaip 300 pažeidimų, taip pat „nevykdžius nei vieno“ susitarimo elemento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi