Pasaulyje

2016.09.19 16:27

Slovakijos premjeras: ES pasirūpins, kad „Brexit“ būtų skausmingas Britanijai

BNS 2016.09.19 16:27

Europos Sąjunga pasistengs, kad vadinamasis „Brexit“ būtų „labai skausmingas“ Didžiajai Britanijai, Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico pareiškė pirmadienį paskelbtame interviu ir pridūrė, kad Londonas „blefuoja“ apie savo derybines galias.

„ES pasinaudos šia galimybe, kad galėtų visuomenei parodyti: „Paklausykit, žmonės, dabar jūs pamatysite, kodėl svarbu yra likti ES. Tokia bus (ES) pozicija“, – interviu „Financial Times“ sakė R. Fico, kurio šalis dabar pirmininkauja Bendrijai.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ne kartą yra sakiusi, kad Britanija sėkmingai išstos iš Europos Sąjungos, bet dar turi apsispręsti, ar ji darys spaudimą siekdama išsaugoti prieigą prie ES bendrosios rinkos, ar sugriežtinti imigracijos kontrolę.

„Jie blefuoja, – sakė R. Fico, kalbėdamas apie Londono pasitikėjimą savimi. – Net jeigu jie yra penkta pagal dydį ekonomika pasaulyje – aš suprantu jų finansinę svarbą – (išstojimas) bus labai skausmingas Jungtinei Karalystei“.

Penktadienį vykusiame ES viršūnių susitikime Britanijos atstovai nedalyvavo. Šis susitikimas buvo jau antras po birželį įvykusio referendumo Didžiojoje Britanijoje, per kurį šalies gyventojai pasisakė už pasitraukimą iš ES.

Slovakijos sostinėje Bratislavoje ES lyderiai susitarė per pusę metų sukurti naują „viziją“, kuri padėtų atkurti pasitikėjimą Bendrija ir jos vienybę.