Pasaulyje

2016.09.19 14:59

V. Putino „Vieningoji Rusija“ vėl vyraus Dūmoje

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.19 14:59

Rusijos centrinė rinkimų komisija pranešė, kad Vladimiro Putino partija „Vieningoji Rusija“ surinko daugiau negu 54 proc. balsų ir vėl vyraus Dūmoje.

Nors Kremlius bandė sudaryti teisingų rinkimų įspūdį, į parlamentą pateko tik jam „patogios“ opozicinės partijos – komunistai ir Vladimiro Žironovskio liberalai demokratai, gavę daugiau negu 13 proc. balsų, ir kiek daugiau negu 6 proc. balsų surinkusi partija „Teisingoji Rusija“. Liberaliosios partijos „Jabloko“ ir „Parnas“ (Liaudies laisvės partija) į Dūmą nepateko.

Rinkėjų aktyvumas šiuos rinkimuose buvo nedidelis, rekordiškai mažas Maskvoje ir Sankt Peterburge. 

Opozicinės partijos „Parnas“ lyderio  Michailo Kasjanovo nuomone, Rusijos žmonės jau netiki, kad tokios svarbios demokratinės institucijos, kaip parlamentas, rinkimai gali ką nors pakeisti.

„Gaila. Mes bandėme piliečius pažadinti, kad jie patikėtų, jog yra šansų, bet mūsų raginimai buvo nesėkmingi. Jokia kita partija taip nebuvo persekiojama, kaip mūsų. Man neramu, kad Rusijos piliečiai praleido taikių permainų progą. Mes prieš chaosą, revoliucines manifestacijas, bet valdžia stumia šalį bedugnės link. Turiu galvoje ne tik ekonomiką, bet ir tikėjimo krizę“, – sako M. Kasjanovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.