Pasaulyje

2021.09.05 17:50

Gvinėjos sostinės gyventojai plūstelėjo į gatves, švęsdami prezidento suėmimą

atnaujinta 20.33
BNS2021.09.05 17:50

Gvinėjos sostinės Konakrio gyventojai išėjo į gatves, norėdami išreikšti džiaugsmą sužinoję, kad kariškiai pučistai paėmė į nelaisvę prezidentą Alphą Condę (Alfą Kondę), sekmadienį pranešė naujienų portalas „Guinee Matin“.

Patys kariškiai per valstybinę televiziją patvirtino suėmę valstybės vadovą.

Tuo tarpu šalies gynybos ministerija savo ruožtu paskelbė komunikatą, kuriame teigė, kad mėginimas įvykdyti perversmą nepavyko. Nepaisant to, daugelis žiniasklaidos priemonių atkreipia dėmesį, kad tokie pareiškimai, regis, neatitinka tikrovės.

Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kaip prezidento rūmus užgrobę kariškiai prašo ant sofos sėdinčio prezidento patvirtinti, kad su juo elgiamasi pagarbiai ir nenaudojamas fizinis smurtas. A. Conde, vengdamas žiūrėti į kamerą, nereaguojaį šį prašymą.

Kiek anksčiau Gvinėjos pučistų lyderis Mamadi Dumbuya patvirtino pranešimus, kad jo šalininkai sulaikė šalies prezidentą A. Conde.

Jis taip pat paskelbė apie sienų uždarymą, vyriausybės ir parlamento paleidimą bei konstitucijos galiojimą sustabdymą. M. Dumbuya paragino visus Gvinėjos kariškius kol kas likti kareivinėse.

Tuo tarpu Gvinėjos žiniasklaida kiek anksčiau pranešė, kad, remiantis jų informacija, A. Conde suėmė prieš jį sukilusios karinės specialiosios pajėgos. Be to, remiantis jų informacija, buvo suimta ir daug aukšto rango valdininkų.

JT vadovas pasmerkė jėga įvykdytą valdžios perėmimą Gvinėjoje

Jungtinių Tautų (JT) vadovas Antonio Guterresas pasmerkė sekmadienį įvykusį karinį perversmą Gvinėjoje ir paragino pučistus, kurie pareiškė perėmę valdžią, paleisti suimtą šalies prezidentą.

„Aš asmeniškai labai atidžiai stebiu situaciją Gvinėjoje. Griežtai smerkiu bet kokį vyriausybės nuvertimą ginklu ir raginu nedelsiant paleisti prezidentą Alphą Condę“, – tviteryje parašė A. Guterresas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt