Pasaulyje

2016.09.19 09:49

Niujorko sprogime – naujos detalės

ELTA 2016.09.19 09:49

Tiek šeštadienį Niujorke sprogusi bomba, tiek kitas, netoliese rastas sprogstamasis įtaisas buvo šrapnelių pilni greitpuodžiai. Pranešama, kad panašūs sprogstamieji įtaisai buvo panaudoti per išpuolius Bostono maratono metu 2013-aisiais metais, skelbia BBC.

Cituodamas aukščiausio rango teisėsaugos pareigūnus, dienraštis „The New York Times“ praneša, kad norint detonuoti abi bombas, reikėjo pasinaudoti atlenkiamu telefonu ir kalėdinėmis lemputėmis.
 
Niujorko Čelsio rajone nugriaudėjus sprogimui buvo sužeisti 29 žmonės. 
 
JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) paneigė pranešimus, esą sulaikyti penki su šiuo sprogimu susiję asmenys.
 
Antrasis sprogmuo buvo rastas už kelių kvartalų nuo sprogimo vietos ir buvo saugiai neutralizuotas. Pasak Niujorko gubernatoriaus Endriu Kuomo (Andrew Cuomo), jo dizainas buvo panašus į susprogdintąją bombą.
 
Niujorke panaudoti įtaisai – kitokie nei vamzdinė bomba, susprogdinta kiek anksčiau šeštadienį labdaros bėgimo Naujajame Džersyje metu. Per šį sprogimą aukų buvo išvengta.
 
Kol kas jokia grupuotė atsakomybės už sprogimą Niujorke neprisiėmė. 
 
Niujorko meras Billas de Blasio žadėjo, kad ateinančią savaitę Niujorke bus itin sustiprintas saugumas. Tai bus daroma siekiant užtikrinti antradienį prasidėsiančios Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijos, kur dalyvaus JAV prezidentas Barackas Obama bei kitų šalių lyderiai, saugumą.