Pasaulyje

2016.09.17 17:10

Rusijos ambasada Kijeve protestuotojų apmėtyta pirotechnikos užtaisais

BNS2016.09.17 17:10

Kijeve protestuotojai šeštadienį paryčiais pirotechnikos užtaisais apmetė Rusijos ambasadą, kurioje kitą dieną duris atvers Rusijos parlamento rinkimų balsavimo punktas.

Ukrainos žiniasklaidos reportažuose matyti apie 20 jaunuolių, laikančių plakatą „Fejerverkai šiandien, (raketos) „Grad“ rytoj“.

Ukrainoje esantys Rusijos piliečiai sekmadienį galės balsuoti ambasadoje Kijeve ir kitose šalyje įsikūrusiose diplomatinės atstovybės.

Penktadienį Kremlius pareiškė, kad Kijevas privalo užtikrinti saugumą rinkimų metu.

„Jie (ukrainiečiai) privalo tą padaryti pagal Vienos konvenciją“, – pažymėjo prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

Visgi Ukrainos ministras pirmininkas Volodymyras Hroismanas pareiškė, kad jo šalis „nesaugos Rusijos Federacijos rinkimų proceso“ ir kad „teisėsauga dirbs kaip įprasta“.

Kalbėdamas Kijeve vykstančioje kasmetinėje konferencijoje „Jaltos Europos strategija“ (Yalta European Strategy, YES), premjeras pavadino prie ambasados surengtą protestą „chuliganizmu“ ir „nedideliu incidentu, kurio neverta komentuoti“.

Ukraina ne kartą pareiškė, kad nepripažins aneksuotame Krymo pusiasalyje vyksiančių Rusijos parlamentų rinkimų rezultatų.

Jungtinės Valstijos penktadienį taip pat paskelbė, kad nepripažins šių rinkimų teisėtumo ir pakartojo, kad 2014 metų kovą Rusijos aneksuotas pusiasalis „tebėra neatsiejama Ukrainos dalis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt