Pasaulyje

2016.09.16 23:00

ES lyderiai susitarė parengti patrauklią Bendrijos viziją

BNS 2016.09.16 23:00

Europos Sąjungos lyderiai, susirinkę penktadienį be Jungtinės Karalystės atstovų, susitarė iki ateinančio kovo parengti bloko sėkmės viziją po netikėto J. Karalystės apsisprendimo pasitraukti iš Bendrijos, sakoma jų deklaracijoje.

27 šalių lyderiai, susitikę Slovakijos sostinėje, nubrėžė gaires, kaip bus stengiamasi pagerinti ES atsaką į migracijos, saugumo ir ekonomikos iššūkius. Šis planas bus patvirtintas 2017-ųjų kovą Romoje, minint ES įkūrimo sutarties 60-ąsias metines.

„Bratislavoje įsipareigojame per ateinančius mėnesius pateikti savo piliečiams patrauklios ES, kuria jie galėtų pasitikėti ir kurią jie galėtų palaikyti, viziją. Esame įsitikinę, kad turėsime valios ir pajėgumų tai pasiekti“, – sakoma vadinamojoje Bratislavos deklaracijoje.

„ES nėra tobula, bet ji yra geriausias mūsų turimas įrankis spręsti naujiems iššūkiams, su kuriais susiduriame. Mums reikia, kad ES ne tik garantuotų taiką ir demokratiją, bet ir mūsų žmonių saugumą“, – nurodoma dokumente.

Lyderiai pabrėžė esantys pasiryžę žengti į priekį, nors J. Karalystė, viena didžiausių bloko narių, per birželio 23 dieną vykusį referendumą nubalsavo išstoti iš ES.

„Nors viena šalis nusprendė išeiti, ES lieka nepamainoma visiems kitiems iš mūsų“, – sakoma deklaracijoje, taip pat pažymima, kad Bendrija užtikrino taiką „po karų ir gilaus susipriešinimo mūsų žemyne“.

„Esame pasiryžę kurti ES sėkmę su 27 šalimis narėmis, remdamiesi šia bendra istorija“, – nurodoma dokumente.