Pasaulyje

2021.09.03 17:20

Rusija žada statyti naują miestą ir pavadinti jį Sputniku

ELTA2021.09.03 17:20

Pagal pirmąjį į kosmosą paleistą palydovą pavadinta pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso – „Sputnik V“. Dabar Rusija ketina pastatyti visiškai naują miestą, kuris taip pat vadinsis Sputnikas.

Atitinkamas susitarimas pasirašytas penktadienį ekonomikos forume Vladivostoke, pranešė Rytų Rusijos plėtros ministerija.

Pramoninis miestas Sputnikas iškils už maždaug 30 km nuo Vladivostoko pasienyje su Kinija ir užims 925 hektarų plotą. Planuojama, kad Sputnike gyvens apie 300 000 žmonių.

„Sputnik 1“ yra pirmasis pasaulyje palydovas, kurį Sovietų Sąjunga 1957 metais iškėlė į kosmosą. Tai buvo šokas Jungtinėms Valstijoms supervalstybių lenktynėse Šaltajame kare. Praėjusių metų rugpjūčio viduryje taip pat Rusija registravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo koronaviruso ir, prisimindama šlovingus laikus kosmonautikoje, pavadino ją „Sputnik V“. Ši vakcina, Rusijos duomenimis, jau registruota 70 šalių.

Kada bus pastatytas miestas Sputnikas, neaišku. Žinybos tikisi, kad dėl patogios padėties netoli jūros ir Vladivostoko oro uosto atsiras daug projekto plėtotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt