Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.16 10:22

Bratislavoje ES šalių vadovai diskutuos dėl Europos ateities po „Brexit“

Bratislavoje prasideda neformalus 27 Europos Sąjungos šalių vadovų susitikimas, kuriame bus kalbama apie Bendrijos ateitį po Jungtinės Karalystės sprendimo iš jos trauktis. Susitikime bus siekiama rasti kompromisą, tvarkantis su trimis didžiausiais Bendrijos iššūkiais – ekonomika, migracija ir saugumu.

27 valstybių lyderiai svarstys, kaip atkurti Europos Sąjungos piliečių pasitikėjimą Bendrija. Tačiau tą padaryti nėra paprasta, kadangi skirtingų šalių prioritetai skiriasi – pavyzdžiui, pietinėms Bendrijos narėms svarbiausias ekonomikos ir darbo vietų augimas; tuo metu vidurio Europos valstybėms daugiausiai klausimų kelia migracija ir saugumas. Tai reiškia, kad šalių vadovams teks rasti bendrą poziciją visais esminiais klausimais.

Oficialūs sprendimai Bratislavoje priimti nebus, nes to daryti neleidžia susitikimo formatas. Tačiau tikimasi, kad numačius bendrą šalių darbotvarkę, ją pradėti įgyvendinti bus galima jau ateinančiais mėnesiais.

ES santykių su Jungtine Karalyste tema greičiausiai liks susitikimo paraštėse – tam, kad pokalbiai būtų pradėti, Briuselis iš Londono pirmiausia turi sulaukti formalaus pareiškimo dėl išstojimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi