Pasaulyje

2016.09.15 22:24

Išpuoliais prieš lenkus garsėjančiame Harlou mieste ėmė patruliuoti lenkų policininkai

15min.lt 2016.09.15 22:24

Didžiosios Britanijos Harlou mieste pradėjo patruliuoti du policijos pareigūnai iš Lenkijos. Jie teigia norintys nuraminti lenkų bendruomenę po rugpjūčio 31 dieną įvykdyto kraupaus nusikaltimo, kurio metu buvo užmuštas dvejus metus Harlou gyvenęs Arkadiuszas Jozwikas.

40 metų lenką užpuolė nepilnamečių gauja – apie 20 žmonių, vienas iš žuvusiojo draugų patyrė daugybinius lūžius ir buvo išgabentas į ligoninę, o vėliau iš jos paleistas.

Pastarosiomis dienomis buvo fiksuoti dar trys incidentai, susiję su vietinių neapykanta atvykėliams.

Vyresnysis leitenantas Bartoszas Czernickis ir vyriausiasis seržantas Dariuszas Tybura Harlou gatvėmis vaikšto vilkėdami Lenkijos policijos uniformas.

Kaip rašo „The Daily Mail“, budėdami gatvėse vyrai bando nuraminti nemažą šiame mieste gyvenančią lenkų bendruomenę, kuri po pastarųjų išpuolių yra gerokai įbauginta.

Gerokai neįprasto žingsnio imtasi po to, kai su Esekso policija akis į atskrido pasikalbėti aukštas Lenkijos teisėsaugos pareigūnas, pulkininkas Rafa Batkowskis.

Išpuolių prieš lenkus ir kitus kitataučius Didžiojoje Britanijoje gerokai padaugėjo po šalies sprendimo pasitraukti iš Didžiosios Britanijos.

„Mes, europiečiai, jokiais būdais negalime susitaikyti su atvykėlių iš Lenkijos mušimu, bauginimu, ar net nužudymu Esekso gatvėse“, – prieš kurį laiką pareiškė Europos Komisijos prezidentas Jeanas Claude`as Junckeris.

Lenkijos pareigūnams nebuvo suteiktos policijos teisės, jie gatvėse patruliuoja kaip bendruomenės rėmėjai.

Vietos gyventojai prisipažino, kad lenkų policininkai juos stebina.

„Niekada gyvenime nebūčiau pagalvojęs, kad Harlou kada nors patruliuos Lenkijos policininkai. Tai sukelia nerimą. Neįsivaizduoju, iš kur radosi šis smurtas“, – teigė miesto gyventojas Tomas Flynnas.

Miesto policijos vyriausiasis inspektorius Alanas Ray sakė: „Vietinių ir atvykėlių bendruomenės bijo vieni kitų policijos. Kai kurie žmonės pasitiki mumis, kiti – ne, todėl mes turime sukurti tą pasitikėjimą, ir pasitikėjimą tarp bendruomenių“.