Pasaulyje

2016.09.15 20:16

A. Merkel ir F. Hollande`as sieks naujo ES „kelio gairių plano“ viršūnių susitikime

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.15 20:16

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį paragino šią savaitę Bratislavoje be Britanijos atstovo susitinkančius Europos Sąjungos lyderius paruošti „realistinį“ planą Europai, kuriame atsispindėtų Bendrijos „rūpesčiai, viltys ir troškimai“.

Kalbėdama prieš susitikimą su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u Paryžiuje A. Merkel sakė, kad penktadienio viršūnių susitikimo dalyvių dėmesio centre turėtų būti saugumo ir gerovės klausimai.

Pasak A. Merkel, dabartinė džihadistų smurto banga ir masinis migrantų antplūdis reikalauja bendro Europos požiūrio.

„Mes privalome apsaugoti mūsų išorines sienas ir mes turime duoti bendrą atsaką“, – pabrėžė Vokietijos lyderė ir pridūrė, kad Europai reikia atsižvelgti į jos gyventojų rūpesčius, norint ir toliau išlikti „vilties kontinentu“.

Savo ruožtu F. Hollande`as pareiškė, kad viršūnių susitikimo tikslas bus susitarti dėl Europos ateities „kelio gairių plano“, iš Bendrijos pasitraukus Britanijai; plane būtų numatytas gynybinių galių stiprinimas, investicijų į atsinaujinančius energijos išteklius didinimas ir bedarbio jaunimo mokymas bei darbo vietų kūrimas.

Bratislavos viršūnių susitikimas turėtų suteikti ES naują prasmės suvokimą po egzistencinės krizės, kurią sukėlė netiktas Britanijos sprendimas trauktis iš Bendrijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt