Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.14 18:59

Insultą patyrusio Izraelio eksprezidento Sh. Pereso būklė tebėra kritinė

BNS 2016.09.14 18:59

Sunkų insultą patyrusio buvusio Izraelio prezidento ir Nobelio premijos laureato Shimono Pereso sveikatos būklė trečiadienį šiek tiek pagerėjo, bet tebėra kritinė, pranešė jo ligoninė.

„Jis tebėra sunkios, nors stabilios būklės, bet mes pastebime nedidelį pagerėjimą“, – pranešė Yitzhakas Kreisas, Tel Hašomere esančio Shebos medicinos centro vadovas, žurnalistams prie ligoninės šalia Tel Avivo.

Pasak Y. Kreiso, 93 metų pacientui yra skirti raminamieji, jis prijungtas prie kvėpavimo aparato, bet gydytojai mažina raminamųjų dozę ir kartas nuo karto jis prabunda.

Sh. Peresas insultą su kraujavimu patyrė antradienį.

„Kai mes sumažinome raminamųjų dozę, esu laimingas galėdamas pranešti, kad jis reagavo. Jis suprato, kas jam sakoma“, – sakė jo asmeninis gydytojas ir žentas Rafi Waldenas.

Žurnalistams R. Waldenas sakė, kad Sh. Pereso neurologinė būsena yra tokia, kad jam nebūtini raminamieji, bet gydytojai taip padarė, kad „jam būtų lengviau“.

„Jam nereikia pastangų kvėpuojant, jis nesujaudina dėl to, kas vyksta aplink jį, bet jo kraujospūdis yra padidėjęs“, – pridūrė gydytojas.

„Tai leidžia jam visiškai atsipalaiduoti ir sudaro optimalias sąlygas smegenims atsigauti“, – pažymėjo R. Waldenas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi