Pasaulyje

2016.09.14 15:41

Buvusį Izraelio prezidentą Sh. Peresą ištiko insultas

ELTA 2016.09.14 15:41

Buvusį Izraelio prezidentą Shimoną Peresą ištiko insultas, skelbia naujienų agentūra BBC.

Ligoninės „Sheba Medical Centre“, kur gydomas Sh. Peresas, vadovas sakė, kad insultas sukėlė stiprų kraujavimą. Antradienį atgabenus vyrą į ligoninę, jam atlikta daugybė tyrimų, o tolesnis būklės įvertinimas bus pateiktas po kelių valandų.

Sausį Sh. Peresui patyrus nestiprų širdies smūgį, toje pačioje ligoninėje buvo atlikta operacija.

Buvusio prezidento sūnus Chemis sakė, kad šeima šiuo metu išgyvena sunkų laikotarpį. „Esu optimistas. Labai tikiu savo tėvu. Jis – unikali asmenybė. Meldžiuosi iš visos širdies kartu su savo šeima, kad jo būklė pagerės“, – sakė sūnus.

Politikos veteranas Sh. Peresas ėjo beveik visas svarbiausias politines pareigas nuo to laiko, kai 1948 metais buvo įkurtas Izraelis. Jis – taip pat ir slaptos Izraelio branduolinės programos kūrėjas.

Sh. Peresas dukart ėjo ministro pirmininko pareigas, o Izraelio prezidentu buvo nuo 2007 iki 2014 metų. 1994 metais politikas gavo Nobelio taikos premiją. Šia premija politikas dalinosi su nužudytu ministru pirmininku Yitzhakas Rabinas ir Palestinos lyderiu Yasseras Arafatas.

Nepaisant amžiaus, Sh. Peresas aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime, daugiausiai dirbdamas nevyriausybinėje organizacijoje „Pereso taikos centras“, kuris skatina glaudesnius Izraelio ir Palestinos ryšius.