Pasaulyje

2016.09.13 15:48

Tyrėjai patvirtino: Rusijos lėktuvą virš Sinajaus pusiasalio susprogdino teroristai

15min.lt2016.09.13 15:48

Tarptautinė tyrėjų komanda oficialiai patvirtino, kad Rusijos keleivinis lėktuvas virš Sinajaus pusiasalio Egipto teritorijoje buvo susprogdintas ir kad tai buvo teroristinis aktas, antradienį pranešė „Kommersant“.

Avialinijų „Metrojet“ 9268-ojo reiso lėktuvas, skridęs iš Šarm al Šeicho kurorto Egipte į Sankt Peterburgą, sudužo praėjusių metų spalio 31-ąją. Žuvo visi 224 orlaiviu skridę žmonės.

Tyrėjai nustatė, kad sprogimo šaltinis buvo specialiame bagažo skyriuje, kuriame kraunami per dideli kroviniai. Bomba, prie kurios buvo pritaisytas laikmatis, sprogo 22 minutės po pakilimo.

Nors bomba nebuvo didelė, sprogimo galia suplėšė fiuzeliažą ir orlaivis nosimi žemyn smigo į žemę. Kaip rašo „Kommersant“, lėktuvas tuo metu skrido maždaug 10 km aukštyje, o daugelis keleivių žuvo staiga pasikeitus slėgiui.

Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vadovas Aleksandras Bortnikovas 2015 metų lapkritį paskelbė, kad sprogmenų pėdsakų buvo aptikta tarp orlaivio „Airbus A321“ nuolaužų ir keleivių daiktų.

Šalies prezidentas Vladimiras Putinas išpuolį pernai susiejo su Rusijos karine intervencija Sirijoje ir paskelbė: „Surasime teroristus, kad ir kur jie būtų, ir juos nubausime.“

Atsakomybę už išpuolį dar jo dieną prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“, vėliau savo leidžiamame žurnale išspausdinusi tariamos bombos nuotrauką.

Egipto pareigūnai iš pradžių neigė pranešimus apie teroro aktą ir juos vadino propaganda. Vis dėlto šįmet vasarį prezidentas Abdelis Fattah el-Sisi pripažino, kad lėktuve buvo susprogdinta bomba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.