Pasaulyje

2016.09.13 23:02

Vokietijos policija areštavo tris įtariamus IS narius sirus

BNS 2016.09.13 23:02

Vokietijos policija antradienį suėmė tris sirus, kaltinamus priklausymu džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“ (IS), pranešė prokurorai.

Priešaušrio reiduose Vokietijos šiaurėje dalyvavo daugiau kaip 200 policininkų. Pareigūnai sulaikė tris asmenis, įtariamus rezgus sąmokslą vykdyti atakas arba laikus įsakymų surengti išpuolių.

Nurodoma, kad tie vyrai yra 17-metis Mahiras al H., 18-metis Ibrahimas M. ir 26 metų Mohamedas A.

Pernai spalį jie išvyko iš Sirijos ir keliavo per Turkiją bei Graikiją – pagrindiniu dešimčių tūkstančių pabėgėlių ir migrantų keliu. Į Vokietiją jie atvyko lapkričio viduryje.

Maždaug 2015 metų rugsėjį Mahiras al H. prisijungė prie IS Rakoje, šios grupuotės faktinėje sostinėje Sirijoje, ir buvo apmokytas naudotis ginklais bei sprogmenimis.

Kitą mėnesį visi minimi trys vyrai pažadėjo keliauti į Europą – per pokalbį su IS nariu, „atsakingu už misijas ir atakas“ už „kalifato“, paskelbto grupuotės kontroliuojamose Sirijos ir Irako teritorijose, ribų.

Europoje „šie trys kaltinamieji turėjo arba įvykdyti kokią nors misiją, arba laukti tolesnių nurodymų“, sakoma prokuratūros pareiškime.

Pareigūnai pridūrė, kad atliekant tyrimą nebuvo rasta „konkrečių įsakymų ar instrukcijų“.

Minėti vyrai gavo suklastotus pasus, mobiliuosius telefonus ir keturženkles sumas JAV doleriais.

Jie buvo sulaikyti trijose gyvenamosiose vietose šiaurinėje Šlėzvigo-Holšteino žemėje. Šioje operacijoje dalyvavo per 200 federalinės policijos specialiųjų pajėgų narių, Federalinio nusikaltimų tyrimų biuro (BKA) ir kelių regionų policijos pareigūnų.

Policija taip pat atliko kratas trijuose prieglobsčio prašytojų centruose, pranešė dienraštis „Die Welt“.

Arešto orderius federalinis teisėjas išdavė rugsėjo 7 dieną, iš dalies remdamasis žvalgybos informacija, pateikta Vokietijos vidaus saugumo agentūros.

Liepos mėnesį Vokietijoje buvo migrantai įvykdė dvi kruvinos atakas, už kurias atsakomybę prisiėmė IS.

Vokietijos pareigūnai ragino visuomenę nepainioti migrantų ir „teroristų“, bet pripažino, kad tarp milijono pernai atvykusių prieglobsčio prašytojų gali būti ir daugiau džihadistų.