Pasaulyje

2016.09.13 16:55

Sirijos kariuomenė skelbia numušusi Izraelio karo lėktuvą ir bepilotį orlaivį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.13 16:55

Sirijoje dar nesibaigė pirmoji paliaubų para ir atrodo, kad daugumoje vietų ugnies nutraukimo laikomasi. Tiesa, antradienį Sirijos kariuomenė pranešė, esą ji numušė du Izraelio karinius orlaivius, iš kurių vienas buvo bepilotė skraidyklė. Izraelis tai paneigė.

Pirmadienį sutemus ir vyriausybės pajėgos, ir įvairios kariaujančios grupuotės turėjo nutraukti ugnį pagal susitarimą, kurį penktadienį pasiekė Rusijos ir Jungtinių Valstijų diplomatijos vadovai. Pirmosiomis valandomis pranešta apie paskiras oro atakas ir artilerijos apšaudymus, bet nepriklausomi stebėtojai sako, kad jie pamažu nurimo, ir per pirmąsias 15 valandų neužfiksuota nė vienos civilio žūties.

Pirmosios, kovo mėnesį suderėtos, paliaubos žlugo po kelių dienų. Jei šios išsilaikytų savaitę, Maskva ir Vašingtonas žada pradėti koordinuoti savo atakas prieš dvi grupuotes, kurioms netaiko ugnies nutraukimo sąlygų.

Pietų Sirijoje Izraelio naikintuvai naktį atakavo taikinius, kai iš ten į jo kontroliuojamas Golano aukštumas atskriejo sviedinys. Sirijos žiniasklaida paskelbė, kad numuštas Izraelio lėktuvas ir nepilotuojamas orlaivis, bet Izraelis tai paneigė.