Pasaulyje

2016.09.12 20:30

Estijos prezidentas paskyrė naujus užsienio reikalų ir švietimo ministrus

BNS2016.09.12 20:30

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pirmadienio popietę užsienio reikalų ministru paskyrė Jürgeną Ligi, kuris lig šiol buvo švietimo ir mokslo ministras, o į pastarąjį postą – parlamento deputatę Maris Lauri.

Pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininkas, premjeras Taavi Rõivas pirmadienį apsilankė pas prezidentą kartu su J. Ligi ir M. Lauri; ir prezidentas paskyrė juos ministrais, pranešė laikraštis „Postimees“.

T. H. Ilvesas atleido iš užsienio reikalų ministro pareigų Mariną Kaljurand, kuri nusprendė atsistatydinti, nes ketina rungtis dėl prezidento posto. Rinkikų kolegija rinks valstybės vadovą rugsėjo 24 dieną.

„Maris Lauri ir Jürgenas Ligi neturi daug laiko įsitvirtinti ministrų kėdėse, bet esu tikras, kad, turint omenyje jų patirtį, jiems jo (daug laiko) nereikia“, – sakė prezidentas.

Ankstesnėje vyriausybėje (2014 lapkričio 3 – 2015 balandžio 9) finansų ministre buvusi M. Lauri duos priesaiką parlamente antradienio rytą, o J. Ligi, kaip dabartinės vyriausybės švietimo ministrui, prisiekti nebereikės pereinant į diplomatijos vadovo postą.

J. Ligi gimė 1959 metų liepos 16 dieną, Tartu mieste. Jis yra Reformų partijos pirmininko pavaduotojas, buvęs gynybos ir finansų ministras, nuo 2015 metų vadovavo Švietimo ministerijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.