Pasaulyje

2016.09.12 19:48

Buvęs EK pirmininkas Britanijai patarinės „Brexit“ klausimais

Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude`as Junkeris prašo išsiaiškinti, ar jo pirmtakas Jose Manuelis Barroso nepažeidė Europos Sąjungos etikos normų. Pasipiktinimą Briuselyje sukėlė J. M.  Barroso darbas Jungtinių Valstijų investicijų banke „Goldman Sachs“, kuriame jis patarinės Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos klausimais. 

Pradėti tyrimą ragina ir internetinę peticiją pasirašę daugiau nei 140 tūkst. žmonių. J.-C. Junkeris kreipėsi į Bendrijos etikos komitetą ir ketina paties J. M. Barroso prašyti paaiškinimo ir darbo sutarties sąlygų. J. M. Barroso pareigomis piktinosi ir Prancūzijos prezidentas, pareikšdamas, kad „moralės požiūriu tai yra nepriimtina“. 

J. M. Barroso Europos Komisijai vadovavo dešimt metų – 2014-ųjų. J. M. Barroso „Goldman Sachs“ banke balso teisės neturinčiu valdybos nariu ir patarėju pradėjo dirbti nuo liepos, praėjus daugiau nei pusantrų metų laikotarpiui nuo to, kai buvę Europos Komisijos nariai turi apie naujas informuoti Briuselį. 

„Aštuoniolikos mėnesių laikotarpio taisyklės buvo laikomasi, tai pirmininkas taip pat paminėjo savo laiške. Kitas svarbus aspektas, yra 245 straipsnis, kuriame rašoma, kad buvę komisarai ir, aišku, pirmininkai turi laikytis tam tikrų principų, pavyzdžiui, sąžiningumo visą savo gyvenimą. 

Šios pareigos yra įtvirtintos sutartyje ir galioja visiems buvusiems Komisijos nariams, todėl Komisija ketina paprašyti buvusio pirmininko atsiųsti mums savo sutarties kopiją, kad galėtume patikrinti, ar ji neprieštarauja du 245 straipsniui“, – pasakojo EK atstovas spaudai Alexanderis Wintersteinas.