Pasaulyje

2016.09.12 16:22

Kelios valandos iki paliaubų B. al-Assadas pažadėjo atkovoti visą Siriją

BNS2016.09.12 16:22

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas pirmadienį pažadėjo atkovoti iš „teroristų“ visą šalies teritoriją – kelios valandos prieš įsigaliojant Rusijos ir JAV pasiūlytam paliaubų susitarimui.

Kalbėdamas Darajoje, buvusioje sukilėlių tvirtovėje, neseniai atiduotoje vyriausybės pajėgoms, B. al-Assadas sakė, kad „Sirijos valstybė yra pasiryžusi atgauti iš teroristų kiekvieną rajoną“, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Ginkluotosios pajėgos tęsia savo darbą, negailestingai ir nesvyruodamos, kad ir kokios būtų vidaus arba išorės aplinkybės“, – sakė jis.

B. al-Assadas retą pasirodymą viešumoje surengė musulmonų šventės Id al Adhos proga; valstybinė žiniasklaida parodė, kaip jis dalyvauja maldose Darajos Saado Bin Moazo mečetėje.

Po ne vienus metus trukusios vyriausybinių pajėgų vykdytos apsiausties ir kovų Darajos gyventojai bei sukilėlių kovotojai rugpjūčio pabaigoje evakavosi iš miesto pagal susitarimą su Damasko režimu.

„Po penkerių metų kai kurie žmonės vis dar nėra pabudę iš savo fantazijų“, – sakė B. al-Assadas, turėdamas omenyje Siriją krečiantį konfliktą, prasidėjusį nuo protestų prieš vyriausybę 2011 metų kovą.

„Kai kas kliovėsi užsienio galybių pažadais, bet tai nieko neduos“, – pridūrė jis.

Kartu su B. al-Assadu pamaldose dalyvavo grupė jo valdančiosios partijos „Baath“ narių, keli ministrai ir parlamento nariai.

Maldoms vadovavęs dvasininkas Darają vadino pavyzdžiu Sirijai.

„Daraja yra gyvas įrodymas visiems sirams, kad vienintelė jums prieinama galimybė yra susitaikymas ir atsisakymas kovoti“, – sakė Damasko provincijos muftijus Adnanas al Afiyunis.

Sukilėlių kovotojai sakė, jog buvo priversti sutikti su susitarimu, nes apsiaustis sukėlė humanitarinę krizę Darajos gyventojams.

Tačiau vyriausybė šį ir kitus panašius susitarimus vadino geriausiu būdu pasiekti paliaubas ir nutraukti smurtą.

Nuo konflikto pradžios žuvo jau per 290 tūkst. žmonių, o daugiau kaip pusė šalies gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt