Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.12 15:35

Kinija ir Rusija pradeda bendras karines pratybas Pietų Kinijos jūroje

BNS 2016.09.12 15:35

Kinija ir Rusija pirmadienį pradeda bendras karines pratybas Pietų Kinijos jūroje, pranešė Pekino gynybos ministerija, o šis ginkluotos galios demonstravimas bus surengtas tuo metu, kai tarptautinis tribunolas pripažino neteisėtomis Azijos milžinės teritorines pretenzijas į didžiąją dalį šios strategiškai svarbios akvatorijos.

Per aštuonias pratybų dienas abiejų šalių pajėgos mokysis „užimti ir kontroliuoti“ salas bei seklumas, sakoma Kinijos karinių jūrų pajėgų atstovo Liang Yango pranešime.

Manevruose dalyvaus abiejų šalių antvandeniniai ir povandeniniai laivai, lėktuvai, sraigtasparniai, jūrų pėstininkai ir šarvuotosios amfibijos, nurodė atstovas.

„Palyginus su ankstesnėmis bendromis pratybomis, šių manevrų organizacija, uždaviniai ir vadovavimas yra sudėtingesni ir didesnio masto“, – sakoma sekmadienį paskelbtame pranešime.

Kinija beveik visą Pietų Kinijos jūrą laiko sava teritorija ir stengėsi įtvirtinti savo pretenzijas, įrengusi dirbtinių salų ir įkurdinusi jose karinių objektų.

Tačiau Jungtinių Tautų palaikomas tribunolas liepą išnagrinėjo Filipinų pateiktą ieškinį ir paskelbė, kad Pekinas neturi jokio teisėto pagrindo savintis didžiąją dalį minėtos akvatorijos. Teismas taip pat pripažino, kad Kinijos vykdoma dirbtinių salų statyba ginčijamuose vandenyse yra netesėta.

Ši sutartis sukėlė Pekino įtūžį, o Užsienio reikalų ministerijos atstovas Lu Kangas pagrasino „ryžtingu atsaku“, jeigu kas nors imtųsi „kokių nors provokuojančių veiksmų prieš Kinijos saugumo interesus, remdamiesi šia nutartimi“.

Pekino poziciją kritikuoja kitos į minėtas jūrines teritorijas pretenduojančios šalys. Susiklosčiusi padėtis taip pat didina įtampą su Jungtinėmis Valstijomis, rengiančiomis karinius patruliavimus netoli Kinijos užimtų salų ir spaudžia užtikrinti laivybos laisvę.

Šią savaitę Kinijos ir Rusijos pratybos vyks netoli Džandziango miesto pietinėje Guangdongo provincijoje.

Tiksli manevrų vieta neskelbiama, bet jie tikriausiai nevyks ginčijamuose vandenyse.

Per šias pratybas bus siekiama „sustiprinti Kinijos ir Rusijos karo laivynų pajėgumus kartu atremti saugumo grėsmes šioje jūroje“, savo pranešime rašo Liang Yangas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi