Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.12 15:11

Turkijoje per sprogimą Vano mieste sužeisti 48 žmonės

BNS 2016.09.12 15:11

Turkijos rytuose esančiame Vano mieste pirmadienį detonavus automobilyje paslėptai bombai prie valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) būstinės buvo sužeisti 48 žmonės, tarp jų – du policininkai, pranešė gubernatoriaus biuras.

Išpuolis buvo įvykdytas netoli policijos patikros posto pačioje judraus miesto širdyje, tarp AKP būstinės ir gubernatoriaus biuro, sakoma pareiškime.

„46 civiliai gyventojai ir du policijos pareigūnai buvo sužeisti, kai separatistų teroristinė organizacija susprogdino automobilį su bomba“, – priduriama pareiškime, pavartojant terminą, apibūdinantį kurdų kovotojams.

Vienas turkų pareigūnas, nesutikęs viešinti savo pavardės, anksčiau sakė, kad dviejų sužeistųjų būklė yra kritinė.

Vanui parlamente atstovaujantis AKP deputatas Besiras Atalay per tiesioginę privačios televizijos NTV transliaciją sakė, kad tarp sužeistųjų yra du policininkai ir kad išpuolis buvo įvykdytas „judrioje gatvėje, bulvaro centre“.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šį sprogimą, nugriaudėjusį pirmą musulmonų šventės Id al Adhos dieną.

Turkų pareigūnai kaltino uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK), Turkijos ir jos sąjungininkų Vakaruose laikomą teroristine organizacija.

B. Atalay taip pat kaltino PKK, vykdančią kruviną kampaniją prieš turkų valstybę. „Ši teroristinė organizacija (ir) praeityje taikėsi į mūsų partijos pastatą ir AKP buvimą. Tai viena iš jų atakų“, – sakė jis.

Liudininkai pasakojo, kad per sprogimą išdužo aplinkinių pastatų langai ir kad AKP provincijos būstinė buvo smarkiai apgadinta.

Į įvykio vietą atvažiavo keli greitosios pagalbos automobiliai, televizijos reportažuose buvo matyti vandens patranka, naudojama sprogimo sukeltam gaisrui gesinti.

Mišri bendruomenė

To paties pavadinimo ežero pakrantėje įsikūręs Vano miestas, kuriame gyvena ir kurdai, ir turkai, iš esmės nematė didelių išpuolių, kokie buvo įvykdyti netoliese esančiame Dijarbakyro mieste.

Vanas yra populiarus tarp turistų, ypač iraniečių. Pastarieji atvyksta čia apsipirkti ir pasimėgauti laisva atmosfera.

Pirmadienio išpuolis Vane buvo įvykdytas po to, kai sekmadienį vyriausybė paskelbė nušalinanti 28 merus, daugiausia dėl įtariamų ryšių su PKK. Tą žingsnį griežtai pasmerkė prokurdiškos partijos.

Vyriausybė yra suintensyvinusi savo karinę kampaniją neramiame Pietryčių Turkijos regione, siekdama išnaikinti PKK kovotojus. Pernai žlugus netvirtoms paliauboms, kurdų separatistai atakas rengdavo kone kasdien.

Nuo 1984 metų, kai PKK pradėjo ginkluotą kovą už nepriklausomą kurdų valstybę, jau žuvo dešimtys tūkstančių žmonių.

Be to, Turkija yra pradėjusi operaciją Sirijoje, kur stengiasi nuo savo sienos atstumti „Islamo valstybės“ (IS) ir Sirijos kurdų kovotojus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi