Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.11 17:01

Tūkstantis žmonių JAV mirė nuo ligų, kurias sukėlė iš dangoraižių griuvėsių kilusios medžiagos

ELTA 2016.09.11 17:01

Pasak ekspertų, po penkerių metų daugiau žmonių bus mirę nuo nuodingų dulkių ir pelenų, kilusių iš Pasaulio prekybos centro griuvėsių, nei per pačią rugsėjo 11 d. teroro ataką, rašo „The Guardian“.

Mažiausiai tūkstantis, o veikiausiai daug daugiau žmonių jau mirė lėta ir dažnai skausminga mirtimi nuo ligų, kurias sukėlė iš Pasaulio prekybos centro po Manhataną sklidusios toksinės medžiagos. Daugiau nei 37 000 žmonių oficialiai pripažinti sergantys dėl šio poveikio.

Jim Melius, Niujorko valstijos profsąjungos gydytojas, patarinėjantis Baltiesiems rūmams dėl darbuotojų sveikatos, sako, kad po penkerių metų daugiau žmonių bus mirę nuo Pasaulio prekybos centro griūties sukeltų ligų nei per pačią ataką. Pasak jo, dėl nuodingų plaučių ligų dalies žmonių gyvenimo trukmė bus 10 metų trumpesnė. Per 2001 m. rugsėjo 11 d. teroro išpuolį JAV žuvo apie 3 000 žmonių.

2001 m. iš „bokštų dvynių“ griuvėsių kilo nuodingos dulkės, kurias sudarė susimaišęs asbestas, švinas, stiklas, sunkieji metalai, cementas, dulkės, tepalai ir aviacinio kuro garai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi