Pasaulyje

2016.09.11 11:51

Iš psichiatrinės ligoninės paleistas į R. Reaganą šovęs vyras

ELTA2016.09.11 11:51

Šeštadienį iš psichiatrinės ligoninės buvo paleistas prieš 35 metus į JAV prezidentą Ronaldą Reaganą šaudęs John Hinckley Jr., praneša „Reuters“.

61 metų J. Hinckley apsigyvens pas savo senyvą motiną uždaroje gyvenvietėje Viljamsburge, Virdžinijos valstijoje. Ten pastaraisiais metais jis lankydavosi prižiūrimas JAV slaptosios tarnybos, kai būdavo laikinai išleidžiamas iš psichiatrinės ligoninės.

Federalinis teisėjas liepos mėnesį nurodė paleisti J. Hinckley iš Šv. Elžbietos ligoninės Vašingtone, nes jis nebekelia grėsmės sau ir aplinkiniams. Per 1982 m. vykusį teismą jis buvo pripažintas nepakaltinamu, jam tuomet buvo diagnozuota depresija ir psichozė. Šios būklės, anot vyro gydytojų, jau išnyko.

Kai J. Hinckley buvo 25 metai, jis buvo susižavėjęs aktore Jodie Foster, kuri Martin Scorsese filme „Taksi vairuotojas“ suvaidino paauglę prostitutę. Įkvėptas pagrindinio herojaus, kuris filme planavo nužudyti kandidatą į prezidentus, J. Hinckley 1981 m. kovo 30 d. šovė į R. Reaganą prie viešbučio Vašingtone, taip tikėdamasis sužavėti J. Foster.

JAV prezidentas nukentėjo nuo šūvio į plaučius, tačiau pasveiko. Tuo metu jo atstovas spaudai Jamesas Brady dėl patirtų šautinių žaizdų tapo visiškai neįgalus, jis mirė 2014 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.