Pasaulyje

2016.09.11 11:01

Baltarusijoje vyksta parlamento rinkimai

Baltarusijoje sekmadienį renkamas žemųjų rūmų parlamentas. Dėl 110 vietų Atstovų rūmuose varžosi beveik pusė tūkstančio kandidatų. Skirtingai nei per paskutinius rinkimus 2012-aisiais, šiemet opozicija balsavimo neboikotuos.

Opozicinės partijos šiemet formuoja aljansą „Prava Vybor“ – tokiu būdu tikimasi didesnės atsvaros prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą remiančioms jėgoms. Šeštadienio Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, išankstiniame balsavime savo valią išreiškė apie ketvirtadalis visų rinkėjų. Tačiau opozicija savo rėmėjus jau anksčiau ragino balsuoti tik pagrindinę dieną, tam, kad būtų išvengta rezultatų klastojimo. 

Parlamento rinkimų eigą stebi apie aštuonis šimtus stebėtojų iš užsienio. Dalies apžvalgininkų teigimu, pastaraisiais metais A. Lukašenka rodė didesnio atvirumo ženklus – prasidėjus karui Ukrainoje nepritarė Krymo aneksijai,  Minsko derybose tarpininkavo tarp Vakarų, Maskvos ir Kijevo, išlaisvino dalį politinių kalinių. Europos Sąjunga šiemet Minskui atšaukė dalį ilgą laiką taikytų sankcijų. 

Tačiau kritikai teigia, kad tai, jog A. Lukašenka savo toną švelnina, dar nieko nereiškia – anot jų, šie rinkimai taps lakmuso popierėliu jo tariamam atvirumui patikrinti.