Pasaulyje

2016.09.10 15:40

Gaisro Bangladešo fabrike aukų padaugėjo iki mažiausiai 25

BNS 2016.09.10 15:40

Bangladeše mažiausiai 25 žmonės žuvo, o dar apie 70 buvo sužeisti, dauguma – sunkiai, per gaisrą viename pakuočių fabrike, įsiplieskusį sprogus katilui, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Incidentas įvyko keturių aukštų fabrike pramoniniame Tongio mieste, esančiame į šiaurę nuo sostinės Dakos. Kai dėl sprogimo katilinėje kilo gaisras, fabrike buvo apie 100 darbininkų.

Tongio valstybinės ligoninės gydytojas Parvezas Mia naujienų agentūrai AFP sakė kad žuvusiųjų padaugėjo iki 25, o dar mažiausiai 70 žmonių buvo sužeisti.

Gaisras kilo užsienio ir šalies bendrovėms prekes tiekiančio fabriko „Tampaco Foils Limited“ katilinėje.

„Gaisras vis dar nevaldomas, ir būgštaujame, kad daug darbininkų dar gali būti likę pastate“, – AFP sakė policijos inspektorius Aminulas Islamas.

Gydytojas P.Mia sakė, kad sunkiausiai sužeistieji buvo išsiųsti į sostinės Dakos ligonines.

„Kai kurių būklė yra labai sunki“, – pridūrė jis.

Fabriko elektrikas, 35 metų Mohammadas Rokonas, atsipirko nedideliais sužeidimais.

„Dirbau viename kabinete, kai išgirdau sprogimą ir pajutau virpesį. Tada staiga ant manęs pradėjo griūti lubos“, – gulėdamas ligoninės lovoje jis sakė AFP.

„Vos nepraradau sąmonės. Tačiau prisiverčiau išeiti pasišviesdamas savo mobiliuoju telefonu“, – pridūrė jis.

Mašinų operatorių Rubelį Hossainą nuo fabriko skyrė vos pora minučių kelio, kai įvyko sprogimas.

„Išgirdau milžinišką sprogimą ir pamačiau dūmus bei liepsnas, besiveržiančias iš fabriko“, – sakė jis.

„Tuo pat metu jaučiuosi ir laimingas, ir sugniuždytas“, – sakė jis. Jo veidu riedėjo ašaros, o ant marškinėlių buvo kraujo dėmės, nes vyrui teko padėti gabenti sužeistuosius į ligoninę.

Tragedija nutiko svarbios musulmonų šventės Id al Adhos išvakarėse.

„Mano brolis Delwaras Hossainas vakar vakare sakė, kad nuveš mus į gimtąjį Šerpuro rajoną. O dabar jį teks ten palaidoti“, – sakė Khaleda Begum, per nelaimę žuvusio fabriko darbininko sesuo.

„Šventė mūsų šeimai sugadinta“, – pridūrė ji.

Apatiniame fabriko aukšte galėjo būti laikomos cheminės medžiagos, o šis faktas gali paaiškinti, kodėl gaisras, kilęs apie 6 val. ryto vietos (3 val. Lietuvos) laiku itin greitai apėmė visą pastatą, sakė Bangladešo pramonės policijos skyriaus atstovas Tahmidulas Islamas.

„Girdėjome, kad apatiniame aukšte buvo laikomi chemikalai. Dėl to gaisras išplito itin greitai“, – AFP sakė T.Islamas ir pridūrė, kad ugniagesiai vis dar kovojo su liepsnomis.

Anot kompanijos tinklapio, pakuočių fabrikas prekes tiekia užsienio ir vidaus kompanijoms, tarp kurių yra britų ir amerikiečių „Tobacco Bangladesh Limited“ ir „Nestle Bangladesh Limited“.

Bangladešo fabrikų inspekcijos departamento vadovas informavo, kad buvo sudarytas komitetas, tirsiantis gaisro priežastis.

„Jie išsiaiškins, dėl ko kilo gaisras ir ar fabrikas laikėsi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Komitetas taip pat pateiks rekomendacijas, kaip vietinėse gamyklose pagerinti priešgaisrinę saugą“, – sakė jis.

Bangladešo tekstilės pramonės vertė – apie 27 mlrd. JAV dolerių, bet gaisrai ir kitokie incidentai fabrikuose gana dažni. Ši šalis yra antra po Kinijos didžiausia aprangos eksportuotoja pasaulyje.

2012 metų lapkritį mažiausiai 111 darbuotojų žuvo, kai nevaldomas gaisras kilo devynaukščiame drabužių fabrike Ašulijos pramoniniame rajone Dakos pakraštyje.

Praėjus šešiems mėnesiams po tos nelaimės, sugriuvo kito drabužių fabriko pastatų kompleksas. Tąsyk žuvo 1 138 žmonės, o dar per 3 000 įstrigo griuvėsiuose.

Vakarų šalių kapitalo įmonės nuolat gerina saugumo standartus ir kruopščiai tikrina tiekėjus, dėl to į eksportą orientuotose gamyklose žymiai sumažėjo gaisrų ir kitų nelaimių.

Visgi tūkstančiai fabrikų, aptarnaujančių vietinę rinką, ne itin rūpinasi saugumo problemų sprendimu.