Pasaulyje

2016.09.10 10:49

JT Saugumo Taryba įves naujas sankcijas Šiaurės Korėjai po branduolinio ginklo bandymo

ELTA2016.09.10 10:49

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį pasmerkė penktąjį ir patį galingiausią Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą ir pagrasino įvesti Pchenjanui naujas „veiksmingas priemones“, rašo „Bloomberg“.

JT Saugumo Tarybos nariai išsakė savo ketinimą imtis naujų veiksmingų priemonių dėl Šiaurės Korėjos branduolinių bandymų, pareiškė Naujosios Zelandijos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose ir Saugumo Tarybos prezidentas Gerardas van Bohemenas. Jis pridūrė, kad Tarybos nariai pradės rengti atitinkamas priemones nedelsdami. Šiaurės Korėjos branduolinius bandymus pasmerkė ir JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas.

„Šiaurės Korėja jau penktą kartą per pastaruosius metus pažeidžia tarptautinį draudimą atlikti branduolinius bandymus. Tokie neleistini veiksmai griauna taiką ir stabilumą regione ir primena, kad reikia skubiai stiprinti visuotinio branduolinių bandymų draudimo režimą“, – JT generalinio sekretoriaus žodžiai cituojami organizacijos tinklalapyje.

Ankstesnį, ketvirtąjį branduolinį bandymą Šiaurės Korėja atliko sausio mėnesį. Prieš tai ji išbandė savo atominį ginklą 2006, 2009 ir 2013 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.