Pasaulyje

2016.09.10 12:31

Gaisras Bangladešo fabrike pareikalavo mažiausiai 15 žmonių gyvybių

BNS2016.09.10 12:31

Bangladeše mažiausiai 15 žmonių žuvo, o dar 70 buvo sužeisti, dauguma – sunkiai, per gaisrą viename pakuočių fabrike, įsiplieskusį sprogus katilui, šeštadienį pranešė pareigūnai.

„Žuvusiųjų padaugėjo iki 15, o dar mažiausiai 70 žmonių buvo sužeisti“, – naujienų agentūrai AFP sakė Tongio valstybinės ligoninės gydytojas Parvezas Mia.

„Dauguma jų patyrė nudegimų. Išsiuntėme sunkiausiai sužeistuosius į Dakos ligonines“, – sakė jis.

Incidentas įvyko keturių aukštų fabrike pramoniniame Tongio mieste, esančiame į šiaurę nuo sostinės Dakos. Kai dėl sprogimo katilinėje kilo gaisras, fabrike buvo apie 100 darbininkų.

Policija būgštauja, kad daug darbininkų dar gali būti likę pastate.

„Gaisras vis dar nevaldomas“, – AFP sakė policijos inspektorius Sirajulas Islamas.

Apatiniame fabriko aukšte galėjo būti laikomos cheminės medžiagos, o šis faktas gali paaiškinti, kodėl gaisras, kilęs apie 6 val. ryto vietos (3 val. Lietuvos) laiku itin greitai apėmė visą pastatą, sakė Bangladešo pramonės policijos skyriaus atstovas Tahmidulas Islamas.

„Girdėjome, kad apatiniame aukšte buvo laikomi chemikalai. Dėl to gaisras išplito itin greitai“, – AFP sakė T.Islamas ir pridūrė, kad ugniagesiai vis dar kovojo su liepsnomis.

Fabrikas gamindavo ir spausdindavo plastikines maisto pakuotes – pavyzdžiui, bulvių traškučių – ir nedideles buities prekes, tokias kaip spiralės nuo uodų.

Bangladešo tekstilės pramonės vertė - apie 27 mlrd. JAV dolerių, bet gaisrai ir kitokie incidentai fabrikuose gana dažni. Ši šalis yra antra po Kinijos didžiausia aprangos eksportuotoja pasaulyje.

2012 metų lapkritį mažiausiai 111 darbuotojų žuvo, kai nevaldomas gaisras kilo devynaukščiame drabužių fabrike Ašulijos pramoniniame rajone Dakos pakraštyje.

Praėjus šešiems mėnesiams po tos nelaimės, sugriuvo kito drabužių fabriko pastatų kompleksas. Tąsyk žuvo 1 138 žmonės, o dar per 3 000 įstrigo griuvėsiuose.

Vakarų šalių kapitalo įmonės nuolat gerina saugumo standartus ir kruopščiai tikrina tiekėjus, dėl to į eksportą orientuotose gamyklose žymiai sumažėjo gaisrų ir kitų nelaimių.

Visgi tūkstančiai fabrikų, aptarnaujančių vietinę rinką, ne itin rūpinasi saugumo problemų sprendimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt