Pasaulyje

2016.09.09 15:35

Dėl Paryžiuje rasto automobilio su dujų balionais areštuotas dar vienas žmogus

BNS 2016.09.09 15:35

Prancūzijos policija areštavo vienos iš trijų moterų, sulaikytų dėl Paryžiaus centre praėjusį savaitgalį rasto dujų balionų prikrauto automobilio, vaikiną, penktadienį pranešė su tyrimu susiję šaltiniai.

Ketvirtadienį vėlai vakare areštuotas vyras buvo žinomas žvalgybos tarnyboms dėl savo ryšių su radikaliaisiais islamistais, nurodė šaltiniai.

Šio vyro broliui yra taikomas kardomasis kalinimas dėl įtarimų, kad jis palaikė ryšius su džihadistu Larossi Abballa. Pastarasis birželį netoli Paryžiaus nužudė vieną policininką ir jo gyvenimo draugę.

Trys įtariamosios byloje dėl Paryžiaus centre netoli Dievo Motinos katedros aptikto automobilio su dujų balionais taip pat buvo areštuotos ketvirtadienį. Vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as sakė, jog manoma, kad moterys planavo išpuolius.

Viena iš tų moterų, automobilio savininko dukra, sulaikymo metu buvo pašauta. Pasak šaltinių, ji buvo prisiekusi ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS).

Vienas policijos šaltinis sakė, kad saugumo tarnybos ketvirtadienį paskelbė įspėjimą apie galimą išpuolį Paryžiaus geležinkelio stotyse ir priemiestyje, kuriame gyveno tos moterys.

Dėl automobilio su dujų balionais, kuris sekmadienį buvo aptiktas už vos kelių šimtų metrų nuo Dievo Motinos katedros, prie kurios nuolat būriuojasi minios turistų, jau anksčiau buvo sulaikyti keturi žmonės – du broliai ir jų merginos.

Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as penktadienį pareiškė, kad jo šaliai pavyko išardyti teroristų kuopelę ir užkirsti kelią potencialiai atakai,

„Viena grupė buvo išardyta, bet esama kitų, – per vizitą Atėnuose sakė Prancūzijos vadovas. – Buvo sužlugdyta ataka.“