Naujienų srautas

Pasaulyje2016.09.09 13:08

Prancūzijoje policija pašovė įtariamąją, siejamą su Paryžiuje rastu įtartinu automobiliu

BNS 2016.09.09 13:08

Prancūzijos policija, tirianti incidentą Paryžiuje, kai sostinės centre buvo rastas dujų balionų prikrautas automobilis, ketvirtadienį suėmė tris įtariamąsias, esą planavusias smurto išpuolius, o viena iš tų moterų per teisėsaugos reidą buvo pašauta.

Vėlų ketvirtadienį per sulaikymą nukentėjo policijos pareigūnas, kuriam buvo durta peiliu. Trys sulaikytosios – 39, 23 ir 19 metų amžiaus – planavo „naujus žiaurius... neišvengiamą žalą turėjusius padaryti veiksmus“, – teigė vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as.

Pašauta įtariamoji, minėto automobilio savininko dukra, buvo prisiekusi ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS), penktadienį nurodė tyrimui artimas šaltinis.

Vietos gyventojas, matęs šias moteris prieš pat sulaikymą pietų Paryžiuje esančiame Busi-Sent Antuane, sakė, kad jos „atrodė sunerimusios ir visą laiką dairėsi aplink“.

Per susirėmimą „viena jauna moteris išsitraukė peilį ir dūrė policininkui į pilvą, – AFP sakė 21 metų Joachimas Fortesas Sanchezas. – Viskas vyko labai greitai.“

Dėl automobilio, rasto Paryžiaus centre netoli Dievo Motinos katedros, kur visada būriuojasi daugybė turistų, anksčiau buvo sulaikyti keturi žmonės: du broliai ir jų merginos.

34 metų vyras ir 29 metų moteris – pirmoji sulaikyta pora – laikomi arešte nuo antradienio. Jiedu buvo žinomi saugumo tarnyboms dėl ryšių su radikaliais islamistais.

Šio vyro brolis ir jo mergina – abu 26 metų – buvo suimti trečiadienio vakarą, pridūrė šaltinis.

Policija anksčiau buvo pranešusi, kad ieško dviejų seserų, kurių tėvui priklausantis pilkas automobilis „Peugeot 607“ sekmadienį buvo rastas paliktas prie katedros, kasmet aplankomos milijonų žmonių.

Jos abi buvo apibūdintos kaip „radikalizuotos“.

Netoli Dievo Motinos katedros esančio baro darbuotojas sekmadienį pranešė pastebėjęs dujų balioną viename automobilyje ant galinės sėdynės. Automobilis be registracijos numerių stovėjo įjungtais mirksinčiais avariniais žibintais, sakė vienas policijos šaltinis.

Nors ant galinės automobilio sėdynės buvęs balionas buvo tuščias, bagažinėje buvo penki pilni dujų balionai.

Automobilyje taip pat buvo trys buteliai dyzelino, bet jokių sprogdiklių policija nerado.

„Jei tai buvo sąmokslas įvykdyti ataką, metodas buvo labai keistas“ – ketvirtadienį sakė vienas šaltinis policijoje.

Prancūzijoje tebetvyro didelė įtampa po virtinės džihadistų atakų, įskaitant pernai lapkritį surengtą virtinę išpuolių Paryžiuje, nusinešusią 130 žmonių gyvybių. Atsakomybę už šią ir kelias kitas atakas prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).

Prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį užsiminė apie „pastarosiomis dienomis“ sužlugdytus atakų sąmokslus, bet daugiau nedetalizavo.

B.Cazeneuve'as penktadienį Prancūzijos dienraščiui „La Presse“ sakė, kad nuo šių metų pradžios buvo sulaikyta 260 žmonių, siejamų su teroristų tinklais ar operacijomis.

Nuotraukose, padarytose, kai ta mašina buvo rasta, matoma atidaryta jos bagažinė ir ant žemės sudėti dujų balionai. Automobilis stovėjo vienoje ramioje gatvelėje priešais katedrą.

Gegužę buvęs Prancūzijos kontržvalgybos tarnybos DGSI vadovas Patrickas Calvaras (Patrikas Kalvaras) perspėjo dėl gresiančios „naujos formos atakos“, per kurią sprogstamieji užtaisai būtų padėti šalia daug žmonių pritraukiančių objektų.

Prancūzijos saugumo tarnyboms ypač didelį nerimą kelia pavojus, keliamas ekstremistų, kovojusių „Islamo valstybės“ būriuose karo krečiamoje Sirijoje ir grįžtančių į savąsias Vakarų šalis.

Sirijoje tebėra apie 700 Prancūzijos piliečių, praeitą savaitę nurodė Prancūzijos vyriausiasis prokuroras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi