Pasaulyje

2013.04.02 09:48

Šiaurės Korėjos parlamentas: atominiai ginklai turės „suduoti mirtinus atsakomuosius smūgius agresijos tvirtovėms“

DELFI.lt2013.04.02 09:48

Šiaurės Korėjos parlamentas pritarė planams suteikti branduoliniams ginklams daugiau reikšmės šalies gynyboje.

Šiaurės Korėjos parlamentas pritarė planams suteikti branduoliniams ginklams daugiau reikšmės šalies gynyboje.

Šis sprendimas buvo priimtas po dienos, kai valdančioji Darbininkų partija paragino „praplėsti ir kokybiškai bei kiekybiškai sustiprinti“ branduolines pajėgas.

Šiaurės Korėja paskelbė „karo padėtį“ su Pietų Korėja, paskatindama Seulą pažadėti, jog Šiaurės Korėjos agresija sulauks „stipraus atsako“.

Šiaurės Korėją supykdė Jungtinių Tautų sankcijos, pritaikytos po naujausio branduolinio bandymo vasario mėnesį.

Šalis taip pat nepatenkinta bendromis Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos karinėmis pratybomis. Tačiau Jungtinės Valstijos tvirtina, kad nėra jokių ženklų, jog Šiaurės Korėja „savo retoriką pagrįstų žodžiais“.

Tuo tarpu Šiaurės Korėja paskelbė paskyrusi naują ministrą pirmininką Pak Pong Ju. Jis jau anksčiau ėjo šias pareigas, bet 2007 metais buvo iš jų atleistas.

Šiaurės Korėjos Aukščiausioji Liaudies Asamblėja pirmadienį buvo susirinkusi kasmetinei vienos dienos sesijai. Per ją paprastai daugiausia dėmesio būna skiriama ekonominiams klausimams.

Tačiau valstybinė naujienų agentūra KCNA teigė, kad ši institucija „vienbalsiai priėmė įsaką, atvėrusį galimybes suteikti atominiams ginklams daugiau reikšmės šalies gynyboje“.

Įstatyme sakoma, jog šalies atominiai ginklai yra „gynybos priemonė“, tarnaujanti tam, kad „suduotų mirtinus atsakomuosius smūgius agresijos tvirtovėms, kol pasaulis atsikratys branduolinių ginklų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt