Pasaulyje

2016.09.08 14:37

D. Tuskas: derybos dėl „Brexit“ turėtų prasidėti kuo greičiau

Europos Sąjungos (ES) prezidentas Donaldas Tuskas, ketvirtadienį Londone susitikęs su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May, paragino kuo greičiau pradėti derybas dėl Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos („Brexit“).

Prasidėjus susitikimui Downingo gatvėje D. Tuskas pasakė Th. May: „Suprantu, kad nelengva, bet vis dar tikiuosi, kad esate pasirengę kuo greičiau pradėti procesą.“

D. Tuskas sakė „aptarsiąs „Brexit“ procesą“ su Britanijos premjere, kuri yra sakiusi, kad neplanuoja pradėti formalios išstojimo iš ES procedūros iki kitų metų.

„Mūsų tikslas – sutarti dėl kaip įmanoma glaudesnių ryšių tarp ES ir Britanijos“, – prieš susitikimą ES vadovas parašė „Twitter“.

ES lyderis lankosi Europos šalių sostinėse prieš viršūnių susitikimą Slovakijoje šį mėnesį, kur visos Bendrijos, išskyrus Britaniją, vadovai aptars šios šalies per birželio 23-osios referendumą priimtą apsisprendimą palikti bloką.

„Tai nereiškia, kad Bratislavoje ruošiamės diskutuoti apie ateities santykius su Britanija, nes tam... reikia oficialaus pranešimo, turiu galvoje, ES Lisabonos sutarties 50 straipsnio aktyvavimo“, – sakė D. Tuskas.

Th. May D. Tuskui sakė norinti „sklandaus“ pasitraukimo proceso ir pareiškė, kad jie turės aptarti „rimtas problemas“.